Ramoneska Zara – jak ją nosić w dojrzałym wieku?

Kurtka motocyklowa, która jest znana popularnie właśnie ramoneską, to jeden z największych klasyków mody zarówno męskiej, jak i także damskiej, jeśli chodzi o wierzchnie okrycia. W obecnych czasach z tego właśnie rodzaju kurtki korzysta wiele osób. Ten krój klasyczny nie jest z pewnością zastrzeżony jedynie dla dziewczyn młodych. Ramoneska Zara idealnie się także nadaje dla kobiet dojrzałych.

Czym się wyróżniają ramoneski?

Musimy wiedzieć, że nie każda kurtka skórzana to ramoneska Zara. Jest jednak kilka cech, które musi obowiązkowo spełniać. Elementem najbardziej rozpoznawalnym jest skośny zamek metalowy błyskawiczny. Pojawił się on w projekcie braci Schott i to nie bez powodu. Miał jak najbardziej chronić przed przedostawaniem się wiatru, a do tego zapobiega fałdowaniu się kurtki na brzuszku podczas siedzenia.

Drugim niezmiernie ważnym elementem jest pas z bardzo dużą klamrą. To on przyciska sam dół kurtki do ciała, aby wiatr nie podwiewał od samego dołu. Niektóre ramoneski nie mają w żadnym wypadku pasa, jednak jak chcemy kupić klasyczną, to lepiej poszukać takowej, która jest w niego właśnie wyposażona.

Okazuje się, że także przy rękawach suwaki miały konkretną swoją funkcję. Jaką? Umożliwiały one regulację obwodu rękawa na nadgarstku, aby się o wiele łatwiej zakładało rękawiczki. Dzisiaj jest to głównie ozdoba.

W ramoneskach klasycznych była także kieszeń na zapalniczkę, a do tego naramienniki ozdobne, a do tego kieszenie asymetryczne. Oczywiście na początku głównie występowały w czarnym kolorze. Obecnie jest dostępna w bardzo wielu najróżniejszych kolorystycznych wariantach.

Z czym warto nosić ramoneskę damską?

Ramoneska skórzana jest całym wachlarzem możliwości. Zastanawiasz się, co do takiej kurtki będzie pasowało? W zasadzie to absolutnie wszystko. Musimy dać upust swojej fantazji, a co z pewnością stworzymy bardzo fajne stylizacje z ramoneską w głównej roli. Jakie bluzeczki do niej będą pasowały’? Kurtka ponadczasowa to naprawdę bardzo szerokie pole do popisu. Wygląda świetnie w połączeniu z białymi koszulami, bieliźnianym topem oraz oversizowym T-shirtem. W dni nieco chłodniejsze pod kurtkę możemy założyć bez wahania gruby sweter, mięsisty golf czy też długi kardigan. Oryginalny look uzyskamy, jeśli na ramoneskę założymy poncho czy też bezrękawnik. Jest to jak najbardziej kurtka do specjalnych zadań.

Z ramoneską stworzymy już dziesiątki stylizacji trafionych, które wykorzystamy na bardzo wiele okazji. Śmiało zatem możemy łączyć oraz miksować stylową kurtkę z przeróżnymi elementami garderoby.