Ramoneska z frędzlami – z czym powinnyśmy ją nosić?

Ramoneska z frędzlami nadaje się w stylizacjach na dzień, wieczór, jak i także do pracy. Tę skórzaną ponadczasową kurtkę nosić możemy na bardzo wiele sposób, zmieniając jej charakter nie do poznania przy pomocy dodatków. Jak nosić tę kurtkę, komu pasuje oraz na jakie konkretne okazje? Poznajmy odpowiedzi na to pytanie.

Stylowy must have

Czym jest ramoneska z frędzlami? Słowem tym nazywa się jednej z modowych największych przebojów już wszechczasów. Co ciekawe kurtka ta zaprojektowana została już w roku 1928. Madonna nosiła ją w latach osiemdziesiątych z sukienkami koronkowymi czy też z gorsetami z satyny. Do dnia dzisiejszego pozostaje stałym elementem na wybiegach modowych oraz w szafach wielu gwiazd. Każdego sezonu wraca do nas zarówno w wersji klasycznej, jak i także w wersjach nieco odmienionych. Możemy się spotkać już ze wspomnianą ramoneską z frędzlami, z fakturą zwierzęcą, z napisami na plecach czy też z haftami.

Dla kogo ramoneska okaże się wyborem perfekcyjnym? W zasadzie dla każdej kobiety, która wiedzę o trendach, jak i także historii mody lubi łączyć z podejściem nonkonformistycznym do stylizacji swoich. Kurtka motocyklowa, klasyczna z jednej strony kojarzona jest z tym co jest ekskluzywne, a z drugiej – ma zawsze swój nieco buntowniczy charakter. Mamy także dobrą wiadomość plus size. Nawet w sporych rozmiarach kurtki te modelują świetnie sylwetkę. Udaje się zwężać optycznie talię. Jest to zasługa błyskawicznego zamka wszytego na skos, kołnierza szerokiego oraz wyraźnie zaznaczonych naszych ramionach.

Codzienne stylizacje z jeansami

Damska ramoneska w casualowych stylizacjach sprawdza się wręcz rewelacyjnie. Przez to, że ma tenże charakterystyczny, sznyt modowy oraz kojarzy się ze stylem ubranych najlepiej, podrasuje w zasadzie idealnie każdą z naszych stylizacji. Lubi się szczególnie z klasycznymi jeansami. Musimy sobie powiedzieć, że oba elementy garderoby mają tę samą w końcu genezę rockową. Kurtka skórzana w połączeniu z tak zwanymi mom jeans, ciekawa koszulką oraz także z sneakersami stanowić będzie cytat z dziewięćdziesiątych lat. Co więcej z połączeniami z rurkami denimowymi oraz sandałkami na obcasie nabierze charakteru bardziej eleganckiego oraz kobiecego. W stylizacjach z jeansami oraz ramoneską na co dzień możemy także wykorzystać kolor. Świetnym przykładem jest włożone pod spód sweterka neonowego.

Na pewno powinnyśmy w swojej szafie mieć chociaż jedną ramoneską, a będziemy zadowolone z licznych przepięknych stylizacji, które możemy osiągnąć.