Puck na urlop w 2022? Poznaj atrakcje tej miejscowości!

Puck to niezwykle klimatyczna miejscowość znajdująca się w samym sercu Kaszub, w województwie pomorskim. Historyczne źródła twierdzą, że pierwsze osady na tych terenach funkcjonowały już w III wieku naszej ery. Historia tego miejsca jest wobec tego dosyć długa i niezwykle intrygująca. Geograficzne położenie sprawia, że Puck cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów z różnych zakątków Polski. Gdzie warto się udać i na jakie apartamenty Puck warto zwrócić uwagę?

Puck w pigułce

Jednym z tych miejsc, do których warto, a może i należy zajrzeć, będąc w Pucku, jest bez wątpienia Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Obiekt prosperuje od początku lat osiemdziesiątych i jest tym miejscem, w którym będziemy mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat tego regionu. Miejsce dzieli się na kilka działów – archeologiczny, historyczny i etnograficzny. Do najsłynniejszych skarbów muzeum należy oczywiście wystawa poświęcona kulturze kaszubskiej. To prawdziwa gratka dla miłośników historii i ludzi zainteresowanych Kaszubami.

Warto również wspomnieć, że w muzeum możemy podziwiać słynny „skarb brązowy z Władysławowa” czy skarb bursztynowy pochodzący najpewniej z II wieku naszej ery. Warto także wybrać się na spacer do Nadola. To właśnie tam przy ulicy Bałtyckiej znajduje się „Zagroda Gburska i Rybacka”. To skansen, w którym będziemy mogli podziwiać nietuzinkową zabudowę pochodzącą z XIX wieku.

Nad Zatoką Pucką

Wybierając, się w ten region warto zdecydować się na apartamenty Puck znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie z Zatoką Pucką. Miasto leży w malowniczej okolicy, a widok na zatokę zapiera dech w piersiach. To doskonała wakacyjna destynacja dla osób, które raczej unikają męczących tłumów w dużych kurortach. Nad zatoką tętni życie, aczkolwiek ilość ludzi nawet w sezonie letnim pozwala na satysfakcjonujący wypoczynek. To również prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. W pobliżu będzie można znaleźć jeden z najsłynniejszych ośrodków do nauki kitesurfingu.

Z kolei entuzjaści rowerowych przejażdżek będą mogli delektować się wspaniałymi widokami, jadać wzdłuż brzegu zatoki. Zatoka Pucka to również świetne miejsce na wypoczynek w sezonie zimowym. Warto się tutaj wybrać o takiej porze roku. Zatoka czasami zamarza, a wspaniałe krajobrazy wynagradzają niską temperaturę.

Jakie atrakcje w pobliżu Pucka?

Puck to doskonała baza wypadowa do okolicznych miejscowości. Zaledwie dziesięć kilometrów dzieli Puck od Władysławowa, do którego również warto wybrać się, będąc w tym regionie. We Władysławowie będziemy mogli udać się do słynnego Ocean Parku, w którym znajdują się wierne repliki fascynujących stworzeń morskich. Doskonałym pomysłem będzie również wizyta w pięknej Motylarni. To miejsce zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na terenie obiektu mieszkają wspaniałe okazy tych owadów, które latają swobodnie między gośćmi. Doskonałym pomysłem będzie spacer po terenach rezerwatu przyrody „Słone Łąki”. To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i osób poszukujących spokojnych lokalizacji podczas urlopu.