Projektowanie domów – najnowsze trendy

Trendy w projektowaniu wnętrz zmieniają się co roku, a czasem nawet co kilka miesięcy. Z tej powodu ciężko jest orientować się w obowiązujących tendencjach – z pomocą przychodzą tutaj projektanci wnętrz. Ci specjaliści posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do zaprojektowania spójnej, modnej i funkcjonalnej przestrzeni w każdym pomieszczeniu.

Trendy w projektowaniu wnętrz zmieniają się co roku, a czasem nawet co kilka miesięcy. Z tej powodu ciężko jest orientować się w obowiązujących tendencjach – z pomocą przychodzą tutaj projektanci wnętrz. Ci specjaliści posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do zaprojektowania spójnej, modnej i funkcjonalnej przestrzeni w każdym pomieszczeniu. Zarówno w kuchni, jak i w łazience czy w salonie modne będą innego rodzaju rozwiązania, kolory i wzory. Jakie trendy wykorzystują biura realizując projektowanie domów?

Projektowanie kuchni – jakie trendy obowiązują? 

Kuchnia często uważana jest za serce każdego domu. Przy remoncie lub planowaniu nowej przestrzeni kuchennej warto więc zdecydować się na pomoc specjalisty, który oferuje profesjonalne projektowanie kuchni Kraków lub w innym mieście. Obecnie w kuchniach, podobnie jak w poprzednich sezonach, stawia się na praktyczne, łatwe w czyszczeniu i funkcjonalne meble. Zauważalne jest także łączenie kontrastujących ze sobą barw – najbardziej klasycznym wyborem będzie biel z czernią, ale wielu projektantów, którzy realizują projektowanie domów Krakówi w innych miastach na terenie Polski, nie boi się wykorzystywać w swoich projektach również połączenia niebieskiego z marmurem. Wraz z rozwojem technologii do trendów wnętrzarskich w kuchniach wprowadzono również wiele innowacyjnych rozwiązań, które mają zwiększyć funkcjonalność i komfort gotowania, zagwarantować bezpieczeństwo i zaoszczędzić cenny czas. Podsumowując, modna kuchnia w 2022 roku to połączenie funkcjonalności, nowoczesność i kreatywne rozwiązania. 

Modna łazienka w 2022 roku, czyli jaka? 

Podobnie jak kuchnia, również łazienka ma ogromne znaczenie w każdym domu. W tej sytuacji także warto więc skonsultować projekt przestrzeni łazienkowej ze specjalistą, który wykonuje projektowanie łazienek Krakówi w innych miastach w Polsce. Trzeba jednak zaznaczyć, że w obecnym sezonie najmodniejszym kolorem stała się klasyczna czerń – kolor ten widnieje nie tylko na płytkach, ale też na armaturze i dodatkach. Co ważne, czarny to niezwykle uniwersalny kolor, który nigdy nie wychodzi z mody, tak samo jak czysta biel. Połączenie tych dwóch barw w przestrzeni łazienkowej to rozwiązanie, które króluje obecnie w trendach wnętrzarskich. Ponadto, modne będą znane i wykorzystywane od wielu lat materiały, takie jak drewno i kamień. Jeśli zaś chodzi o płytki, najmodniejszym wyborem będą modele metalizujące utrzymane w patynowej lub rdzawej kolorystyce.