Prezenty dla najmłodszych

Pasja i kreatywność to podłoże doskonałe do tworzenia osobistych prezentów. W czasach, gdy dzieci dosłownie toną w zabawkach i grach komputerowych, trudno o oryginalny prezent. Wpadłeś na pomysł, by wykazać się pomysłowością i wykonać dla dziecka prezent samodzielnie? Sprawdzone patenty wymagające odrobiny wysiłku, czekają, byś z nich skorzystał.

Własnoręcznie wykonana biżuteria

Kolorowy naszyjnik czy bransoletka z imieniem będą doskonałymi prezentami dla każdej dziewczynki! Dla chłopców można wykonać breloczek, spersonalizowany, np. z imieniem albo nawiązaniem do zainteresowań. Nie ma co się oszukiwać, biżuteria DIY to świetny prezent, także dla dorosłych. Pamiętaj, by szukając koralików do zrobienia biżuteriikierować się jakością surowców i wybierać je starannie. Wykonując taki spersonalizowany podarunek, zadbaj o dopasowanie go do gustu obdarowanego. Biżuteria DIY to dobry prezent dla starszych dzieci, zwłaszcza jeśli podejdziemy do sprawy poważnie i użyjemy półproduktów o jakości jubilerskiej. 

Meble i dekoracje do pokoju 

Ty znasz swoje dziecko najlepiej i wiesz, co lubi robić, jakie są jego pasje i zainteresowania oraz czego naprawdę potrzebuje. Jego pokój powinien jak najbardziej odzwierciedlać jego charakter. Każdy lubi być otoczony przedmiotami, które dla niego coś znaczą. Twoje dziecko to zapalony czytelnik? Zbuduj półkę na książki, jej boki mogą mieć kształt chmurek, kwiatów czy aut. Zabawa lalkami sprawia twojej córce najwięcej radości? Wykonaj własnoręcznie domek, w którym będą mogły zamieszkać jej ulubienice. Taki domek będzie nie tylko trwalszy od tych dostępnych na rynku, ale także bardziej osobisty. Podobnie rzecz się ma z zabawkową kuchnią. Jeśli lubisz szyć, możesz stworzyć swojemu dziecku poduszkę w zabawnym kształcie. 

Zestawy kreatywne — działajcie razem!

Pragniesz przekazać swoją pasję tworzenia dalej? Jeśli twoja pociecha, podobnie jak ty, lubi wykonywać zadania manualne, pracuje chętnie na lekcjach plastyki, warto sprezentować jej zestaw do kreatywnej zabawy. W zależności od wieku i umiejętności wspieraj ją w działaniu. Stwórzcie razem niepowtarzalne obiekty DIY, mogą to być świeczki, mydła, pudełka czy biżuteria. Wspólnie wykonane naszyjniki czy kolczyki mogą być prezentem dla cioci lub babci, a rozwijanie pasji tworzenia, sprawi, że w przyszłości Twoje dziecko, będzie bardziej kreatywne, a co za tym idzie, będzie łatwiej szło mu rozwiązywanie problemów. Wspólne tworzenie przyczynia się także do rozwoju zdolności manualnych, niezbędnych w dorosłym życiu. Zdobyta precyzja i dokładność, zaprocentują w przyszłości.