Poznaj sklep z porcelaną Home & Passion

Sklep z porcelaną to miejsce wyjątkowe. Wyroby porcelanowe to bowiem często małe dzieła sztuki. Kojarzą się one z dawnymi epokami, odznaczają niepospolitym wzornictwem, a także noszą w sobie znamiona wyjątkowości i luksusu.

Spożywanie posiłków z porcelanowych talerzy i picie z porcelanowych naczyń podnosi jakość posiłków. Kawa i herbata w żadnych innych naczyniach nie smakują tak samo. Dlatego warto odwiedzić sklep z porcelaną Home&Passion, aby zapoznać się z szeroką gamą produktów wykonanych z tego szlachetnego materiału.

Jak pojawiła się porcelana?

Według legendy termin porcelana wymyślił sam wielki podróżnik Marco Polo, któremu zastawa porcelanowa przypominała morskiego skorupiaka „porcello” i taką nadał jej nazwę. Historia porcelany rozpoczęła się w VII wieku w Chinach. Bardzo szybko stała się tam popularna. Wkrótce przywędrowała również do Japonii.

Europejczycy dowiedzieli się o istnieniu porcelany w roku 1298 dzięki podróżnikowi Marco Polo. Natomiast dwieście lat później, gdy Vasco da Gama odkrył morski szlak do Indii, możliwe stało się sprowadzanie z Azji jedwabiu, przypraw oraz właśnie porcelany.

Z czego robi się porcelanę?

Obecnie porcelana produkowana jest z połączenia glinki kaolinowej, kwarcu i skalenia. Z takiej masy formuje się półfabrykaty, których pierwszy wypał odbywa się w temperaturze 960 stopni Celsjusza. Następnie nakłada się szkliwo porcelanowe i ponownie wypala produkty w temperaturze 1380 stopni Celsjusza. Dopiero później nakłada się zdobienie i po raz kolejny wypala.

Rodzaje porcelany

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje chińskiej porcelany: twarda, złożoną z 40 do 60 proc. kaolinu, 20 do 30 proc. kwarcu i tyle samo skalenia, oraz miękką, uznawaną za najcenniejszą i najbardziej elegancką. Porcelana twarda charakteryzuje się odpornością na oddziaływanie czynników chemicznych i atmosferycznych oraz wytrzymałością na ściskanie. Jest biała, cienka oraz gładka.

Porcelana miękka różni się od twardej niższą temperaturą wypalania wynoszącą około 1280-1320 stopni, co sprawia, że jest to materiał bardzo cienki, delikatny i kruchy.

Jakie produkty wykonuje się z porcelany?

Porcelana od wieków służyła do wyrobu naczyń i zastawy stołowej, ale również wykonywano z niej inne przedmioty, do których należały figurki, ozdoby kominkowe i ozdoby stołu, płytki czy ceramika łazienkowa. W czasach chińskich porcelanowe naczynia były także używane jako instrumenty muzyczne. Z porcelany wytwarza się także np. elementy instalacji elektrycznych oraz naczynia laboratoryjne, które są odporne na żrące związki chemiczne. Porcelanę wykorzystuje się też do wytwarzania ozdób i elementów biżuterii artystycznej, ozdób świątecznych czy wystroju mieszkań.

Jakie produkty oferuje sklep z porcelaną Home&Passion?

W sklepie Home&Passion znajdziesz ogromny wybór wysokogatunkowej porcelany. Oferujemy wysokiej jakości talerze o wyszukanym designie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz talerzy śniadaniowych, obiadowych czy talerzyków deserowych, znajdziesz je na naszej stronie internetowej: https://homeandpassion.pl/zastawa-stolowa/talerze-porcelanowe/talerze-deserowe 

Wszystkie nasze produkty pochodzą od znanych i renomowanych europejskich marek. Mamy różnorodne talerze porcelanowe w stylu skandynawskim, angielskim czy orientalnym. Warto też obejrzeć proponowane przez nasz sklep półmiski porcelanowe, w których w elegancki sposób można serwować potrawy. Z kolei miski porcelanowe z naszej oferty to niezastąpione naczynia zarówno w kuchni, jak i w jadalni. Warto również zapoznać się z funkcjonalnymi paterami porcelanowymi, ułatwiającymi przenoszenie słodkości, które mamy w naszym asortymencie: https://homeandpassion.pl/serwowanie/patery/patery-na-ciasto

Nie sposób wyobrazić sobie chwili relaksu przy kawie i herbacie bez porcelanowych kubków. Jednak do eleganckiego serwowania napojów potrzebny jest cały serwis złożony z dzbanka, mlecznika, cukiernicy oraz porcelanowych filiżanek. Piękne porcelanowe zestawy do kawy i herbaty doskonale sprawdzają się również jako prezenty.

Home&Passion to wyjątkowy sklep z porcelaną, w którym znajdziesz doskonałej jakości zastawy i komplety filiżanek w różnorodnej stylistyce. Zostały one wykonane z wysokiej jakości porcelany i zaprojektowane przez renomowane marki pochodzące z całej Europy.