Poznaj 4 najpopularniejsze rodzaje masażu!

Na masaże decyduje się coraz większe grono osób. Jest to idealny sposób na zmęczenie, ale również na różnorodne bóle, najczęściej dotyczące kręgosłupa i jego okolic. Dodatkowo to opcja na relaks czy chwila na to, by skupić myśli na tym, na czym chcemy. Nie można zapominać też o masażach dla par, często wybieranych przez życiowych partnerów. Jeżeli i Ty chcesz skorzystać z masażu – gorąco do tego zachęcamy! Na początku warto poznać jednak opcje, które przed nami stoją.

Dlatego zdecydowaliśmy się na opisanie 4 najpopularniejszych rodzajów masażu, na które można trafić w SPA i w salonach masażu. Dzięki temu każdemu łatwiej będzie odnaleźć się w ofertach, wybrać to, co jego zdaniem, będzie dla niego opcją najlepszą i finalnie cieszyć się masażem dopasowanym do swoich własnych oczekiwań.

Masaż klasyczny

Jest to zdecydowanie najbardziej znana i najbardziej rozpowszechniona w całej Europie forma masażu. Wiele osób, które nie miało do tej pory doświadczeń z masażem, na początku często decyduje się właśnie na masaże klastyczne, by po prostu wejść w ten świat. Masaż klasyczny opiera się na klasycznych technikach masażu, na które składają się głaskanie, rozcieraniem, ugniatanie czy wyciskanie.

Sam masaż klasyczny będzie jednak bardzo delikatny oraz rozluźniający. Jego działanie będzie najczęściej sprawiało, że mięśnie będą się rozluźniać a ukrwienie masowanych powierzchni ciała – poprawiać.

Masaż z wykorzystaniem gorących kamieni

Jest to masaż zdecydowanie różniący się od pozostałych. Jak sama nazwa wskazuje, podczas niego będą intensywnie wykorzystywane gorące kamienie. Są one naprawdę gładkie, i będą umieszczane w odpowiednich punktach naszego ciała. Dzięki swojej temperaturze będą rozluźniać napięte mięśnie.

Sama forma masażu jest tutaj bardzo delikatna, dlatego będzie ona odpowiednia dla osób, które oczekują odprężenia, ale mają też problemy z napiętymi mięśniami.

Istnieje również opcja na to, że masażysta nie tylko ułoży kamienie w odpowiednich miejscach, ale również będzie trzymał je w swoich dłoniach przez odpowiedni czas, wszystko po to, by nagrzanymi dłońmi wykonywać m.in. uciski.

Masaż z użyciem czekolady

Masaż czekoladą jest wybierany coraz chętniej, i jest z tego powodu oferowany przez coraz więcej SPA – to głównie w takich miejscach będzie on dostępny, natomiast trudniej trafić będzie na niego w bardziej klasycznych studiach masażu, chociaż i tutaj jak najbardziej można o niego zapytać lub poszukać go w ofertach dostępnych na stronach internetowych.

Sam masaż czekoladą oferuje jednak ogromne korzyści dla naszego ciała. Zaliczają się do nich ujędrniona skóra, ale masaż także wpływa na ograniczenie cellulitu, uspokojenie się, a masaże tego typu potrafią pomagać nawet w przypadku problemów z układem krążenia, układem mięśniowym czy nawet układem nerwowym.

Masaż leczniczy

Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem masażu leczniczego będzie głównie pomoc w przypadku bólów czy innych niedogodności, które nas spotykają. Co jednak istotne, masaż leczniczy, pomimo tego, że w jego przypadku wykorzystuje się wiele tzw. chwytów, cały czas będzie dość delikatny, i nie powinien on nigdy sprawiać bólu. Jeżeli tak się dzieje, możliwe jest, że masaż został wykonany w sposób nieprawidłowy, niekiedy po takim masażu warto skonsultować się z lekarzem, by upewnić się, że nie dosięgną nas zdrowotne niedogodności związane z nieprawidłowym wykonaniem masażu leczniczego.

Samym zadaniem masażu leczniczego jest redukowaniem bólu, zmniejszanie napięcia mięśni, przyśpieszenie ich regeneracji czy nawet wchłanianie krwiaków pourazowych.

Rada: Samodzielne wykonywanie masażu osobie nam bliskiej jest jak najbardziej możliwe, zawsze powinien być to jednak masaż klasyczny, nie leczniczy. W przypadku tego pierwszego trudno o potencjalne problemy zdrowotne w przypadku jego nieprawidłowego wykonania, jednak inaczej jest w przypadku masażu leczniczego, który może doprowadzić – gdy jest nieprawidłowo wykonany – do bardzo przykrych konsekwencji zdrowotnych. Jeżeli więc chcesz uczyć się masażu na internetowych kursach lub na platformach z treściami wideo, zawsze decyduj się tylko na masaż klasyczny.

Jaki masaż wybrać dla siebie?

To tylko kilka z naprawdę wielu opcji, dostępnych dla każdego w dobrym studiu masażu czy w SPA, takim jak krakowskie Moonlight SPA, oferujące masaż w Krakowie. Jeżeli nie ma się doświadczenia w masażu, warto wybrać masaż klasyczny – to idealny wstęp do poznania innych rodzajów masażu. Jeżeli głównym celem masażu ma być zadbanie o zdrowie, zredukowanie bólu – warto wybrać masaż lecznicy. Jeżeli jednak ma się za sobą pierwsze doświadczenia z masażami i celem jest głównie relaks i odpoczynek, warto eksperymentować z takimi masażami, jak masaż z użyciem gorących kamieni czy masaż czekoladowy.