Pościel w motywy roślinne – doskonały pomysł na wiosnę w sypialni

Wiosenka czekająca tuż za rogiem motywuje nas do wprowadzenia do naszych wnętrz wiosennych akcentów. Jednym z takich wybiegów jest oplatanie się roślinami lub jak kto woli roślinnymi motywami, przywodzącymi na myśl oryginalne rośliny. W sypialni świetnie na tą okazję sprawdzą się przepiękne pościele w motywy roślinne, które upiększą jej wnętrze, ale i polepszą nam nastrój, jeszcze zanim do naszego świata zawita słońce i wiosenne dni.

Bawełniane i satynowe komplety pościeli w kwiaty

Nie da się ukryć, że pościel bawełniana jest jedną z najchętniej i na ogół wybieranych wariantów pościeli, a to za sprawą jej właściwości. Wartości tej pościeli, takie jak naturalne bawełniane włókna wpływają na jakość i komfort snu a w połączeniu z dobrym wzorem także i naszego samopoczucia. Nie zapominajcie także o bawełnianej pościeli satynowej, która nie należy do produktów, które stworzone są ze sztucznych materiałów jak to bywa w przypadku klasycznej satyny. W wypadku bawełnianej pościeli satynowej włókna bawełny i satyny są pomieszane, dzięki czemu pościel dzięki bawełnie przepuszcza powietrze ale dysponuje także pozytywnymi cechami satyny, czyli nie ugniata się i łatwiej się pierze. W przypadku pościeli satynowej bawełnianej możemy powiedzieć, że jest to pościel naturalna a ten rodzaj pościeli Cudownie nadaje się zarówno na lato jak i na zimę.

Typy motywów roślinnych na pościeli

Nie od dziś wiadomo, że otaczanie się roślinami pozwala się odprężyć i efektywnie zrelaksować. Dla tych, którzy nie mają sposobności posiadania w sypialni większej ilości roślin doniczkowych, pościele w motywy roślinne są znakomitym rozwiązaniem. Najpopularniejszym wzorem od wielu lat są kwiaty o wielorakiej charakterystyce. Mogą to być róże – duże i małe, tulipany, bądź dogłębnie egzotyczne odmiany kwiatów. Którekolwiek byśmy nie wybrali to wszystkie ozdobią naszą sypialnią w właściwie kuszący sposób.

Jeśli wybierzemy także odpowiednią kolorystykę kwiatów, możemy w ten sposób podkreślić obecny już charakter naszej sypialni. Na przykład piękne wyraziste kolory kwiatów otoczone designerskim złotym efektem doskonale wkomponują się w aranżacje glamour, klasyczne kwiaty do stylu boho natomiast ciemne odcienie kwiatów lub ich tła mogą wpasować się do sypialni loftowej lub nowoczesnej. Innym sposobem przedstawienia motywów roślinnych na pościeli są po prostu liście lub rośliny bezkwiatowe. Takie odmiany nanoszone na materiał najczęściej przedstawiają znane nam dobrze egzotyczne wzory liści prosto z lasów tropikalnych jak znane liście bananowca, lili wodnej czy kwiat lotosu. Ten rodzaj wzorów na pościeli doskonale wpasuje się w aranżacje sypialniane utrzymane w stylu boho, skandynawskie lub prowansalskie. Głęboka zieleń ożywi nawet najbardziej ponure wnętrze i przybliży nam poczucie zbliżającej się wiosny lub lata. Taki rodzaj pościeli z motywem roślinnym można nawet nazwać mianem pościeli tropikalnej, ponieważ może przywoływać wspomnienia wakacyjnych, zagranicznych podróży do egzotycznych krajów. W tym przypadku możemy się również spotkać z mieszaniem wzorów roślinnych ze zwierzęcymi. Najczęściej są to ptaki lub mniejsi mieszkańcy lasów tropikalnych, których istnienie znacznie urozmaica integralny wygląd kompletów pościeli.

Sposoby naniesienia motywu na pościel

Istnieje wiele sposobów nanoszenia na pościel motywów i wzorów roślinnych. Sposoby te różnią się od siebie istotnie co oddziałuje na cenę, jakość i image indywidualnych kompletów. Do najbardziej znanych sposobów nanoszenia wzorów na pościel należą:

  • nadruk,
  • malowanie ręczne,
  • haftowanie, wyszywanie,

Pościel z motywami roślinnymi drukowana

Pierwszy sposób to na pewno najbardziej znana, najtańsza i najszybsza procedura na naniesienie schematu na pościel. Wzór nakładany jest za pomocą wyjątkowego sprzętu, jakim jest drukarka do tkanin. Tak naprawdę możemy nanieść na materiał dowolny motyw, rysunek lub nawet widok krajobrazu. Niewątpliwie używane są do tego specjalne, bezpieczne dla naszego zdrowia tusze lub jak to inni nazywają – farby do tkanin. Zdecydowaną innowacją w tym sposobie dekorowania pościeli jest pościel 3D. Jest to trójwymiarowa pościel wykorzystująca złudzenie optyczne. Nadruk jest nakreślony i nanoszony w taki sposób, że wzór wydaje się przestrzenny, chociaż w rzeczywistości oczywiście jest płaski.

Żeby jednak iluzja funkcjonowała w intencjonalny sposób, jakość wypełnienia musi być nadzwyczaj wysoka. Największą zaletą pościeli 3D jest oczywiście nowatorski image. Oprócz różnorodności wzorów, pościel wyróżnia się też niską ceną. Komplet pościeli 160×200 na łóżko podwójne można kupić już w cenie pomiędzy 50 a 100 zł. Zdecydowana większość pościeli została ozdobiona we wzory, właśnie za pomocą nadruku.

Osobliwa pościel malowana ręcznie

Malowanie pościeli to już stanowczo bardziej żmudna i wymagająca metoda. Każdy nanoszony za pomocą farb wzór kwiatowy lub roślinny absorbuje morze czasu, przez co cena tego rodzaju pościeli jest znacznie wyższa. Sam materiał pościeli również musi posiadać odpowiednio wysoką gramaturę, aby nanoszona farba dobrze się utrzymywała i zatrzymywała trwałość. Malowane wzory kwiatów i liści nie mogą się spierać i farbować w trakcie prania i użytkowania. Dlatego zarówno farby jak i tkanina muszą być najwyższej jakości, co aktywuje wyższe koszty wyprodukowania takiego kompletu. Cena także jest wyższa, w granicach 100-300 zł ale bardzo często wzór jest autorski i nietuzinkowy, po prostu wyszukany.

Haftowane motywy roślinne na pościeli dalej są popularne

Tak jak dawniej jak i dziś haftowane poszewki na poduszki i kołdry to bardzo luksusowy detal urządzenia i udekorowania sypialni. Najpiękniejsza pościel z haftami lub przeszyciami jest wykonywana z najwyższej jakości materiałów. W przypadku pościeli z motywami roślinnymi i kwiatowymi jest bezmiar wzorów, jednak powinno się uważać na kolory, aby piękna pościel nie zamieniła się w jarmarczną. Lepiej selekcjonować delikatne, pastelowe kolory lub zamiast wyszywać wzory w całości, można je jedynie obszywać dookoła. Ile kosztuje taki komplet? Z naszego zestawienia wynika, że jest to najdroższy rodzaj pościeli. Cena zestawu waha się w granicach 200-500 zł.

Pościel w kwiaty przyciągająca wzrok

Pościel w motywy kwiatowe na współczesnym łóżku w sypialni musi przyciągać spojrzenia i to w należycie interesujący sposób. Dlatego też nadruk przedstawiający pełną kwiatów wiosenną łąkę, las tropikalny lub samotne kwiaty jest produktem wymagającym. Dla wielu osób takie obleczenie białej pościeli tzn, wypełnienia jest najlepszym sposobem na udekorowaniem sypialni. Na dodatek ta dekoracyjna pościel współgra z pozostałym wyposażeniem, jakim są między innymi kwiaty i rośliny w sypialni. Duże znaczenie ma też i to, że taka pościel z nadrukiem roślinnym lub kwiatowym wspaniale wygląda na tle śnieżno  białych ścian, które są obecnie bardzo modne. To właśnie te wspomagające szczegóły stanowią teraz o stylu wnętrza sypialni a za ich pomocą możemy szybko i tanio odmienić wnętrze sypialni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bawełnianej pościeli satynowej, zapraszamy na naszego bloga pt.