Podnieś swoje libido!

Jakie znasz sposoby na podniesienie libido, a także czy wiesz od czego ono zależy? Libido, czyli inaczej popęd seksualny, jest szalenie ważnym elementem naszego codziennego życia. Zdarza się czasem tak, że poziom libido i nasz popęd seksualny nagle opada. Niskie libido to naturalne zjawisko, które możemy kontrolować. Choć przyczyn może być wiele, spadek libido nie jest niczym groźnym, jeśli nie utrzymuje się zbyt długo. Obniżony popęd płciowy może być konsekwencją stosowanej antykoncepcji. Podlega również wpływowi różnych czynników fizjologicznych i środowiskowych. Nie bez znaczenia jest nasza kondycja psychiczna, tryb życia i rodzaj przyjmowanych leków.

Udane życie seksualne? Zadbaj o swoje libido!

Stosunkowo rzadko rozmawiamy o swojej aktywności seksualnej. Jeszcze rzadziej poruszamy tak ważny temat libido, czyli naszego popędu seksualnego. Pożądanie seksualne u każdego człowieka może być różne. Wpływa na to nasz wiek, kondycja naszego zdrowia, faza kobiecego cyklu, przyjmowane leki, czy etap związku bądź relacji, w której się znajdujemy. Obniżone libido to nie tylko mniejsze zainteresowanie seksem, ale również brak motywacji do podejmowania seksualnych zachowań. Utrzymanie libido na stałym poziomie może być trudne, ponieważ zmienia się ono na przestrzeni całego naszego życia. Warto jednak pamiętać, że zawsze możemy zwiększyć libido, sięgając po odpowiednie suplementy diety. Szeroki wybór sprawdzonych suplementów znajdziecie na stronie https://www.nowafarmacja.pl/libido-u-kobiet.

Jak podnieść libido? 

Zwiększenie libido jest możliwe! W pierwszej kolejność należy sprawdzić, czy przyczyną jego spadku nie są problemy zdrowotne. Zaburzenia hormonalne, nieodpowiedni poziom testosteronu, czy suchość pochwy mogą negatywnie wpływać na nasze libido. Satysfakcjonująca aktywność seksualna jest często odzwierciedleniem naszego dobrego samopoczucia i prawidłowego stanu zdrowia. Zaburzone funkcje seksualne mogą również wynikać ze stresu, który towarzyszy na na co dzień. W trosce o naszą sprawność seksualną powinniśmy go wyeliminować, lub maksymalnie zredukować. Z pomocą może przyjść joga, techniki medytacyjne, uprawiane sportu i chodzenie na długie, relaksujące spacery. Na potencję seksualną wpływa również zdrowy styl życia. Dieta bogata w warzywa, soczyste owoce i orzechy wpłynie pozytywnie na libido u mężczyzn, a także libido u kobiet. Warto również sięgać po witaminy i składniki odżywcze takie jak magnez, witamina E, cynka, selen czy witaminy z grupy B. Zachowanie balansu między pracą, a życiem prywatnym dodatkowo pomoże i sprawi, że nasze pożądanie wzrośnie.