Płaszcz butelkowa zieleń – komu będzie pasował?

Od dłuższego czasu zauważamy, że płaszcz butelkowa zieleń jest trendem coraz bardziej popularnym. Stylizacje zarówno na co dzień, jak i także od święta z elementami szmaragdowego, szlachetnego koloru przepięknie się komponują ze słowiańską, delikatną urodą, ale także charakterem nieco bardziej południowym. Ambasadorkami zieleni butelkowej jest chociażby księżna Meghan Markle.

Co należy wiedzieć o butelkowej zieleni?

Płaszcz butelkowa zieleń możemy podziwiać na wybiegach mody światowej. Stylizacje z wykorzystaniem właśnie tego koloru zagościły już w kolekcjach na dobre. Nie ma chyba drugiego takiego szlachetnego oraz wyrafinowanego zielonego odcienia, jak zieleń butelkowa. Dla kogo kolor ten został stworzony? Na pewno będzie świetnie wyglądać u kobiet, które posiadają urodę lata oraz wiosny. Co dokładnie to oznacza?

Typy urody podzielić możemy zgodnie ze wszystkimi porami roku. Panie lato to kobiety o urodzie słowiańskiej. Zazwyczaj ma włosy mysie oraz oczy w kolorze błękitu, zieleni czy też szarości. Cera pań lato jest jasnawa, delikatna oraz ma chłodny odcień.

Panie jesień to z kolei kobiety o urodzie płomiennej. Kobiety te najczęściej mają rude włosy czy też kasztanowe, a na jej cerze się pojawiają piegi. Kobiety zimy to osoby o jasnej oraz chłodnej karnacji. Mają one wyraziste niebieskie czy też zielone oczy. Włosy pań zimy zazwyczaj są ciemniejsze, od brązu jasnego po czerń kruczoczarną. Kobiety wiosny są kobietami o jasnej karnacji, które się opalają od razu na brązowo. Jej włosy są najczęściej w odcieniach ciepłego blondu bądź miodu. Panie wiosny mają jasne oczy, często jasno-piwne, zielone czy też niebieskie.

Bezpieczny kolor

Zieleń butelkowa sprawdza się genialnie i kobiet o słowiańskiej urodzie. Chociaż dobrana właściwie stylizacja będzie wyglądać świetnie na pani o cechach południowych (ciemnych włosach oraz ciemniejszej karnacji). Tenże odcień pojawia się najczęściej w kolekcjach jesiennych oraz zimowych. Wiosną oraz latem z dużym powodzeniem pojawiać się może w dodatkach modowych, jak na przykład buty, torebki czy też biżuteria. Jednak nie tylko. Zieleń butelkowa komponuje się także świetnie z odcieniami letnimi bieli, beżu, nude czy też ecru. Stanowi także świetną alternatywę dla czerni. Szczególnie jeśli uważamy, że nasza letnia stylizacja zbyt ciężko wyglądałaby z żakietem w kolorze czerni czy też ze spodniami czarnymi. Kolor ten coraz częściej się pojawiała w płaszczach. Na pewno nie będziemy tego zakupu żałować. Co więcej będziemy chciały w kolorze tym mieć jeszcze więcej elementów garderoby.