Paznokcie żelowe czy hybrydowe? Podpowiadamy, które rozwiązanie wybrać!

Trwałość jest jednym z głównych czynników, decydujących o wyborze techniki manicure. Z tego właśnie powodu paznokcie żelowe oraz hybrydowe są obecnie najczęściej “noszone” przez kobiety na całym świecie. Oba rodzaje stylizacji świetnie sprawdzają się na większości paznokci, pozwalając na uzyskanie spektakularnych efektów. Czy masz swój ulubionych rodzaj manicure? A może wciąż się wahasz, który z nich będzie bardziej odpowiedni do Twoich paznokci? Postaramy się dziś porównać paznokcie żelowe i hybrydowe, by ułatwić Ci podjęcie decyzji.

Paznokcie żelowe – trwałe, wielofunkcyjne i bezpieczne

Paznokcie żelowe dają wiele możliwości stylizacji. Oczywiście, jedną z ich głównych funkcji jest stworzenie spektakularnego manicure – manicure, który utrzyma się na płytce nawet 4-5 tygodni! To jednak nie wszystko! Metoda żelowa świetnie sprawdzi się również do przedłużania paznokci – na szablonie lub tipsie – oraz wyrównania płytki. Co istotne – prawidłowo wykonany manicure żelowy nie uszkadza płytki! Dlatego też pokochało go tyle kobiet! Czy paznokcie żelowe nie mają więc żadnych wad…? Niekoniecznie, ale długi czas wykonywania stylizacji to niewielka niedogodność w stosunku do zalet żeli.

Jak wykonać manicure żelowy?

Zanim przejdziemy do paznokci hybrydowych, opiszemy jeszcze pokrótce proces wykonania manicure żelowego. Wykonuje się go – jak sama nazwa wskazuje – specjalnym żelem, utwardzanym w lampie UV. Metoda ta jest nieco bardziej skomplikowana od stylizacji hybrydowej. Daje jednocześnie więcej możliwości, więc profesjonalistki uwielbiają stosować ją u osób, które chcą przedłużyć płytkę lub uzyskać maksymalnie trwały manicure.

Paznokcie hybrydowe – trwałe, szeroko dostępne i spektakularne

Paznokcie żelowe i hybrydowe są często utożsamiane jako niemalże identyczne metody stylizacji. Z czego to wynika? Najczęściej wpływa na to fakt, że obie techniki są bardzo trwałe i do ich wykonania potrzebna jest lampa do utwardzania płytki. Warto wiedzieć jednak, że różnią się pod wieloma innymi względami. Paznokcie żelowe utrzymują się na płytce nawet 4-5 tygodni. W przypadku hybrydy trwałość jest wciąż spektakularna, ale nieco mniej niż przy żelach. Odpowiednio wykonany manicure hybrydowy, wykonany produktami od AllePaznokcie utrzymuje się przez 3-4 tygodnie. Poza tym, masa hybrydowa daje trochę mniej możliwości niż żel. Z drugiej strony – manicure hybrydowy jest wykonywany nawet w warunkach domowych, przez początkujące paznokciomaniaczki. Czas niezbędny na jego wykonanie jest także krótszy – standardowo jest to około 60 minut. O ile hybrydy są bezpieczne dla płytki, bywa i tak, że – np. z powodu nieumiejętnego zdejmowania stylizacji – osłabiają paznokcie.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy, jak już pisaliśmy, jest prostszy w wykonaniu niż żelowy. Jeśli chcesz przetestować ten sposób stylizacji na paznokciach, musisz zaopatrzyć się w kilka dedykowanych produktów – w tym lampę do utwardzania, bazę, top oraz – oczywiście – lakier hybrydowy. Kluczowym etapem stylizacji – zresztą w obu technikach – jest odpowiednie przygotowanie płytki. Tylko wtedy można uzyskać maksymalną trwałość stylizacji. Warto również pamiętać o tym, by nakładać maksymalnie cienkie warstwy lakieru. Dzięki temu unikniesz brzydkich smug na paznokciach. Jeśli borykasz się z cienką, dość problematyczną płytką, możesz zawsze zastosować dodatkowo primer. Posiada on właściwości wzmacniające paznokcie, więc sprawdzi się przy słabej płytce.

Paznokcie żelowe czy hybrydowe? Które lepsze?

Najlepszym podsumowaniem naszych rozważań na temat paznokci żelowych i hybrydowych byłoby z pewnością napisanie, która technika jest lepsza. Niestety, nie uzyskasz od nas jednoznacznej odpowiedzi na ten temat. Wszystko jest kwestią zbyt indywidualną, byśmy mogli wprost stwierdzić, co jest najlepsze dla Ciebie i Twoich paznokci. Jedno jest pewne – jeżeli marzy Ci się samodzielne wykonywanie stylizacji – hybrydy sprawdzą się zdecydowanie lepiej jako prostsze do zrobienia. Szukając maksymalnej trwałości, powinnaś rozważyć natomiast wizytę u profesjonalnej stylistki i wykonanie paznokci żelowych. Ta metoda manicure da Ci nie tylko ogromny komfort, ale i spokój na wiele tygodni. Również w sytuacji, gdy potrzebujesz przedłużyć płytkę, paznokcie żelowe powinny sprawdzić się zdecydowanie bardziej. Na koniec napiszemy więc jedno – to, która technika jest lepsza, zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji i stanu Twojej płytki. Mamy jednak nadzieję, że nasze podpowiedzi pozwolą Ci samodzielnie podjąć najlepszą decyzję – decyzję, z której będziesz w pełni zadowolona.