Paznokcie baby boomer – co to takiego?

Bez wątpienia od lat trwa moda na manicure french. Trudno jest nam nawet stwierdzić, kiedy się zaczęła i wydaje się, że nigdy się ona nie skończy. Skąd wzięło się takie przypuszczenie? Na pewno wynika to z tego, że jest to rodzaj manicure, który pasuje do wszystkiego oraz do każdej sytuacji. Prawdziwym hitem są także paznokcie baby boomer, które nazywane są nowoczesnym frenchem. Efekt jest naprawdę bardzo podobny. Jednak pozwala na uzyskanie jeszcze bardziej spektakularnego efektu. Co więcej technika baby boomer jest nieco bardziej czasochłonna. Poznajmy tę technikę nieco bliżej.

Połączenie french manicure oraz ombre

Jak już wiemy paznokcie baby boomer przypomina nieco tradycyjny oraz francuski manicure. Niektórzy go nawet nazywają określeniem „ombre french”. Jest on najczęściej wykonywany lakierami hybrydowymi. Dlaczego? Wynika to z większej trwałości stylizacji. Może się utrzymywać nawet do trzech tygodni. Bardzo podobnie jak french, pasuje dosłownie na każdą okoliczność. Sprawdzi się do szkoły, do pracy, na imprezkę czy też na jakieś oficjalne wyjście. Co więcej jest on dosyć czasochłonny, jak i także pracochłonny. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie wykonać go samodzielnie w domu. Nawet kobiety, które dopiero co rozpoczynają swoja przygodę z paznokciami i ich stylizacją, po kilku próbach są już w stanie wykonać baby boomer na swoim paznokciach. Jest to wspaniała wiadomość. Lubimy malować paznokcie i bawić się różnymi stylizacjami.

Czego będziemy potrzebowały do wykonania baby boomer?

Czy jesteś po przeczytaniu powyższego zdecydowana na wykonanie baby boomer na swoich paznokciach? Jeśli tak, to powinnaś się zaopatrzyć w kilka elementów, które będą nam potrzebne do standardowych stylizacji hybrydowych. Jednak zaczynając od początku, niezbędne nam będą takie narzędzia jak cążki, pilnik, polerka czy też patyczek do skórek.

Kolejne potrzebne nam rzeczy to lakiery hybrydowe (przynajmniej dwa), top, baza oraz oczywiście lampa LED/UV. Z nowości możemy się pokusić o pęsetę czy też o gąbeczkę do make-up. Na pewno głównie dwa ostatnie akcesoria wydawać nam się mogą dosyć dziwne. Jednak tak naprawdę to te akcesoria są absolutnym kluczem do sukcesu w popularnej stylizacji baby boomer.

Pamiętajmy, że gdy na początku coś nam nie wychodzi, to nie należy się zniechęcać. Tak naprawdę wychodźmy z założenia, że trening czyni mistrza i tak będzie także w tym przypadku. Nie zniechęcajmy się i ćwiczmy dalej. Każdy kolejny paznokieć będzie piękniejszy. Czekajmy cierpliwie na efekt wow.