Paleta cieni – must-have każdej miłośniczki makijażu

Paleta cieni to zestawienie kilku (najczęściej od 4 do 30) odcieni cieni do powiek, które pozwalają na wykonanie pełnego makijażu oczu. W skład takiej palety mogą wchodzić zarówno odcienie matowe, jak i perłowe, błyszczące czy metaliczne. Palety cieni dostępne są w różnych kolorystykach, od klasycznej czerni i bieli po żywe kolory, np. zielony, niebieski, fioletowy czy różowy.

Dlaczego warto mieć paletę cieni?

Paleta cieni to must-have każdej miłośniczki makijażu. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jej wszechstronność. Posiadając paletę cieni, mamy możliwość stworzenia różnych makijaży – od delikatnych, naturalnych po bardziej wyraziste i awangardowe. W zależności od okazji, nastroju czy stylu, jaki chcemy uzyskać, możemy wykorzystać różne kolory i odcienie cieni.

Kolejnym argumentem przemawiającym za posiadaniem palety cieni jest oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki temu, że w jednym miejscu mamy kilka odcieni, nie musimy kupować oddzielnie pojedynczych, co z pewnością byłoby bardziej kosztowne. Ponadto, posiadając paletę cieni, mamy pewność, że kolory będą do siebie pasowały i nie będziemy musieli martwić się o to, czy dobraliśmy odpowiednie odcienie.

Jakie palety cieni wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych palet cieni, co może być przytłaczające dla początkujących miłośniczek makijażu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość cieni. Dobrej jakości cienie są trwalsze, lepiej się nakładają i nie osypują się. Warto też wybrać paletę, która będzie odpowiadać naszym potrzebom – czyli np. zestawienie kolorystyczne, które będzie pasować do naszej karnacji, czy też paletę, która zawiera odcienie, które chcemy wykorzystać do stworzenia konkretnego makijażu.

Dla początkujących makijażystek polecamy palety cieni, które składają się z odcieni neutralnych, takich jak beże, brązy czy szarości. Dzięki temu łatwiej będzie nam opanować technikę nakładania cieni i stworzyć delikatny, naturalny makijaż. Natomiast dla bardziej odważnych polecamy palety cieni, które zawierają żywe kolory, np. zielony, niebieski czy fioletowy.

Jak stosować paletę cieni?

Stosowanie palety cieni nie jest trudne, jednak wymaga trochę wprawy. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, żeby nakładać cienie stopniowo, w warstwach. Dzięki temu unikniemy efektu zbyt mocnego makijażu i będziemy mogli skorygować błędy w trakcie aplikacji.

Pierwszym krokiem jest nałożenie bazy pod cienie, która pozwoli na lepsze utrwalenie i wydobycie kolorów. Następnie warto zacząć od delikatnego, jasnego odcienia, który nałożymy na całą powiekę. Kolejnym krokiem jest nałożenie ciemniejszego odcienia, którym wypełnimy zewnętrzną powiekę i załamania powieki. Ostatnim etapem jest nałożenie jeszcze ciemniejszego odcienia, np. czerni, w celu podkreślenia linii rzęs.

Podsumowanie

Paleta cieni to must-have każdej miłośniczki makijażu. Dzięki niej mamy możliwość stworzenia różnych makijaży, oszczędzamy czas i pieniądze oraz mamy pewność, że kolory będą do siebie pasować. Przy wyborze palety warto zwrócić uwagę na jakość cieni oraz na to, czy zestawienie kolorystyczne będzie odpowiadać naszym potrzebom. Stosowanie palety cieni wymaga trochę wprawy, jednak po kilku próbach z pewnością opanujemy technikę.