Orsay kurtki – jaką kurtkę wybrać na wiosnę deszczową?

W końcu przyszła długo wyczekiwana wiosna. Razem z nią pojawiło się słońce, śpiew ptaków i niestety także pierwsze ulewy. Gdy nasze ciało budzi się ze snu zimowego, to powinnyśmy się przygotować na zmienną pogodę. Wystarczy, że się zaopatrzymy w odpowiednią kurtkę. Zapoznajmy się z ofertą Orsay kurtki.

Idealna kurtka

Oczywiście w ofercie Orsay kurtki możemy się zachwycać naprawdę wieloma kurtkami. Jednak nie kupujmy pierwszej lepszej kurtki. Musimy wiedzieć czego od danej kurtki oczekujemy, jak i także do czego chcemy ją wykorzystać. Oczywiście musimy zaznaczyć, że nie istnieje odzież, która jest nieprzemakalna całkowicie. No może z wyjątkiem gumowej czy też foliowej kurtki. Każdy z materiałów, a już szczególnie tkanina, z które powstaje większość kurtek, musi się cechować chociażby przepuszczalnością minimalną. Wbrew pozorom jest to zaleta. Podczas wysiłku nasze ciało wydziela intensywnie pot, a odprowadzanie skuteczne go na zewnętrz jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Zazwyczaj, jeśli materiał wydala wilgoć, to musimy ją także chłonąć w pewnym stopniu.

Na całe szczęście technologie nowoczesne umożliwiają nam podnoszenie parametrów tak zwanej oddychalności, przy zachowaniu jednoczesnym odporności na działanie zewnętrznych czynników. Jeśli wybierzemy odpowiednią kurtkę, to możemy się cieszyć pełnym komfortem oraz bezpieczeństwem podczas aktywności.

Jaka powinna być kurteczka na wiosnę?

Kurtka na wiosnę powinna być oddychająca, wodoodporna, wygodna, jak i także wiatroszczelna. Dobra przeciwdeszczowa odzież jest gwarancją naprawdę przyjemnego wypoczynku.

Skuteczność, z jaką okrycie ochroni nas przed deszczem, zależne jest od materiału, jak i także od samej technologii wykonania, a także od samego kroju. Warto wiedzieć, które kurtki wodoodporne oferują nam producenci, aby dobrać do naszych potrzeb odpowiedni model.

Pierwsza kurtka to płaszcz foliowy. Folia z całą pewnością nas ochroni przed deszczem niespodziewanym, ale nie zapewni nam komfortu. Kolejna kurtka to ponczo czy też jak kto woli peleryna. Wykonuje się je z wytrzymałych bardziej materiałów, jak poliester czy też nylon. Często wyposażone są także w wywietrzniki, które odprowadzają pot.

Świetna jest także kurtka hardshell. Jest to specjalna kurtka z membraną. Membrana jest materiałem wodoodpornym zewnętrznym, który się charakteryzuje sporą gęstością splotu, jak i także mikroporami. Na sam koniec wspomnijmy o kurtce przejściowej. Jest to połączenie warstwy membrany z podszewką cieplejszą. Takowa kurtka to nie tylko ochrona zasadnicza przed deszcze, ale również okrycie, które nam pozwoli zachować termiczny komfort w nieco chłodniejszy dzień.