Opakowania na wynos – praktyczne rozwiązanie

Naczynia jednorazowe – talerzyki, kubki, kieliszki i sztućce

To przydatne gadżety nie tylko dla osoby prowadzącej lokal gastronomiczny, idealnie sprawdzą się także podczas sezonu grillowego czy imprezy w terenie. Z pewnością jedną z głównych ich zalet jest właśnie to, że są jednorazowe. Jak to? Takie spotkania z przyjaciółmi czy rodziną, wspólne grillowanie i ucztowanie powinno kojarzyć się tylko przyjemnie, a nie ze stertą brudnych naczyń w zlewie i kolejnym dniem poświęconym na sprzątanie. Są nie tylko praktyczne ale i ładne! Jednorazowe naczynia, kojarzą nam się jedynie z białymi talerzami, ale to także ciekawe kieliszki jednorazowe, które na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jak te szklane czy eleganckie sztućce drewniane !

Sztućce drewniane 

Obowiązkowa wyprawka na każdą imprezę w terenie to talerzyki lub tacki oraz sztućce. Ostatnio popularne stały się te wykonane z drewna. Świetnie wyglądają (o wiele lepiej niż białe plastikowe) i są funkcjonalne. Nie ma tu mowy o niepraktycznym rozwiązaniu. Są one zdecydowanie wytrzymalsze, a ich cena wcale nie jest dużo wyższa od popularnych plastików. 

Jeżeli wybieramy się na imprezę plenerową najbardziej przydatne zawsze są widelce i noże, warto jednak zabrać ze sobą także łyżki oraz mniejsze łyżeczki. Mogą przydać się do nakładania sałatki czy sosu. 

Kieliszki jednorazowe i kubki

Jeżeli chodzi o naczynia na napoje największą popularnością wciąż cieszą się standardowe kubki papierowe lub plastikowe. Jeżeli jednak lubimy mieć odpowiednie naczynie do okazji warto zaopatrzyć się także w kieliszki jednorazowe. Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jak te szklane, jednak nie musimy obawiać się o ich stłuczenie i późniejsze zmywanie. To świetna alternatywa szczególnie na liczniejsze imprezy, kiedy nie posiadamy tylu naczyń w domu, a nie chcemy kupować ich na stałe. W swojej ofercie znajdziemy taki produkt jak kieliszki jednorazowe do szampana czy kieliszki jednorazowe do wódki. Kieliszki dopasują się do każdej kategorii alkoholu jaki będziemy w stanie zaserwować. Wykonane są one co prawda z plastiku, ale na tyle trwałego, że spokojnie posłużą na więcej niż jedną imprezę. Wystarczy je umyć aby ponownie móc z nich korzystać. Są na tyle porządne i eleganckie, że spokojnie przetrwają.

Jakie opakowania jednorazowe użyć aby być EKO

Wbrew opinii jednorazowe produkty wcale nie muszą być nie zgodne z eko trendem. Wszystko zależy od produktu, na który się zdecydujemy. Ze względu na duże zapotrzebowanie na produkty przyjazne dla środowiska prawie każdy sklep poza standardowym plastikiem posiada w swojej sprzedaży także naczynia wykonane z papieru czy drewniane.