Okulary Dolce&Gabbana – przegląd nowości w Mozart Optyk.

W Mozart optyk pomagamy znaleźć ulubione okulary. Niezależnie czy traktujesz okulary jako konieczność czy modny gadget warto przymierzyć kilka par okularów. Kupując nową parę warto zwrócić uwagę na klika aspektów:

Niezależnie czy traktujesz okulary jako konieczność czy modny gadget, warto przymierzyć kilka par okularów. Kupując nową parę zwrócić uwagę na klika aspektów:

 • Czy okulary pasują do mojej osobowości ?
 • Jaki kształt okularów pasuje do obrysu mojej twarzy ?
 • Czy rozmiar oprawy jest odpowiedni ?
 • Czy wybrany model okularów nadaje się do mojej korekcji ?

Okulary masywne lub w mocnych kolorach będą zawsze dobrze widoczne, przyjęło się że tego typu oprawy determinują osobę o mocnym charakterze.  Dodatkowo mocne oprawy podkreślają wyczucie stylu danej osoby, okulary mogą być idealnym uzupełnieniem stylizacji.

Wyróżniamy pięć podstawowych kształtów twarzy: trójkątny, owalny, okrągły, kwadratowy i prostokątny. Twój kształt ustalisz próbując obrysować swoją twarz stojąc przed lustrem. Niektóre oprawy będą pasować lepiej do konkretnych typów twarzy. Np. do twarzy trójkątnej pasują okulary w typie aviatora, motyla. Czyli okulary o dużych tarczach z mostkiem przesuniętym nieco niżej.

Najpopularniejsze modele okularów występują w kliku rozmiarach. Rozmiarem okularów jest szerokość soczewki oraz mostka. Jeżeli masz większą głowę zwróć uwagę żeby okulary nie były zbyt małe. Za małe okulary charakteryzują się efektem oczu na nosie. Ostatnio modne jest kupowanie okularów większych  w  delikatnej ramce, często nawet przerysowanych i wychodzących poza owal twarzy.

Jeżeli znasz już swoją wadę wzroku zastanów się jak będzie wyglądać soczewka w wybranej oprawie. Pomocna tutaj może być wiedza optyka lub personelu pracującego w salonie. Jeżeli wybierzesz delikatną ramkę a twoje moce są powyżej 3 dpt.  szkło może wystawać z ramki a okulary stracą na wyglądzie.  Jeżeli nie byłeś w gabinecie okulistycznym lub robiłeś badanie dawno temu warto je powtórzyć. Jeżeli mieszkasz niedaleko Krakowa, Żywca lub Jaworzna możesz sprawdzić wzrok w jednym z naszych salonów.  Rejestracja: https://mozartoptyk.pl/badanie-wzroku.html

Szukasz inspiracji – zobacz te modele:

Dolce&Gabbana:  DG1339- 1298

Okulary korekcyjne w poszukiwanym owalnym kształcie. Ten fason pasuje Paniom o twarzy pociągłej. Model występuje w dwóch rozmiarach 54 i 56. Okulary zostały wykonane z metalu w odcieniach różowego złota. Projektant w ciekawy sposób wkomponował logo D&G w kształt zauszników, dzięki czemu okulary wyżynają się na tle konkurencji

Dolce&Gabbana:  DG3343-3320

Nietypowy kolor tych damskich okularów bez wątpienia zwraca na siebie uwagę. Oprawa została wykonana z tworzywa mieniącego się kolorami błękitu. Atrakcyjności dodaje im złote logo D&G wkomponowane w zausznik. Ten kształt okularów docenią Panie o okrągłym kształcie twarzy. Bez względu na grubość zainstalowanej soczewki ten model nie straci na estetyce i funkcjonalności.

Dolce&Gabbana:  DG3342-502

Kolejną propozycją również jest oprawa z tworzywa, ciemny szylkret nadaje okularom odpowiedniego koloru. Pierwotnie dla uzyskania takiego efektu producenci okularów używali skorup żółwia, w współczesnych czasach używamy tworzyw sztucznych. Ten model damskich okularów docenią Panie o kwadratowym lub prostokątnym obrysie twarzy.  Okulary mocne i masywne podkreślają charakter właścicielki. Nadają się również do montażu soczewek progresywnych.

Gdzie szukać dobrych okularów ?

Zapraszamy do jednego z naszych salonów optycznych.  Pełną kolekcję okularów znajdziesz na naszej stronie: https://mozartoptyk.pl/okulary/korekcyjne/ . Jeżeli zależy ci na dobrych soczewkach okularowych w naszych salonach pracujemy na soczewkach ZEISS.

Adresy salonów Mozart Optyk:

 • Kraków: Pawia 8 przy Hotelu Polonia (539 703 173)
 • Kraków: ul.Witosa 4 Carrefour Kurdwanów (882 352 252)
 • Kraków: Stawowa 61 Galeria Bronowice (500 059 141)
 • Kraków: ul.Mackiewicza 17A Prądnik Auchan (503 993 121)
 • Jaworzno: Grunwaldzka 59 Galeria Galena (502 647 203)
 • Żywiec: Aleja Legionów 45 TESCO  (532 741 846)
 • Kalwaria: Zebrzydowska Jana Pawła II 7 (506 184 532)