Odkurzacze bezprzewodowe, automatyczne, przemysłowe – na co zwrócić uwagę?

Odkurzacz to wręcz niezbędne urządzenie w każdym polskim domu. Z jego pomocą można usunąć wszelkiego rodzaju kurz, błoto i inne zanieczyszczenia szybko i bez większego wysiłku. Na rynku dostępne jest jednak wiele odkurzaczy, które cechują się innymi parametrami i funkcjami.

Odkurzacz to wręcz niezbędne urządzenie w każdym polskim domu. Z jego pomocą można usunąć wszelkiego rodzaju kurz, błoto i inne zanieczyszczenia szybko i bez większego wysiłku. Na rynku dostępne jest jednak wiele odkurzaczy, które cechują się innymi parametrami i funkcjami. Warto przy tym zaznaczyć, że dobór odpowiedniego urządzenia może znacznie ułatwić korzystanie z niego i przyspieszyć proces sprzątania. Odkurzacze bezprzewodowe, automatyczne, przemysłowe – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie parametry będą miały tutaj największe znaczenie? 

Odkurzacze automatyczne i bezprzewodowe – duch nowoczesności w każdym polskim domu

Jeszcze do niedawna jedynymi znanymi odkurzaczami były modele przewodowe o dość dużej masie i znacznym rozmiarze. Wraz z rozwojem technologii powstały jednak nowe rozwiązania, które znacznie ułatwiają sprzątanie i usuwanie kurzu z podłóg. Odkurzacze bezprzewodowe, bo o nich mowa, wyróżniają się niewielką i lekką konstrukcją, a jednocześnie są łatwe w użyciu. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzają się w przypadku usuwania nieznacznych zabrudzeń na co dzień. Większość modeli dostępnych na rynku, takich jak odkurzacz BLAUPUNKT VCP801, pracuje również bardzo cicho i efektywnie, zbierając kurz i inne zabrudzenia nawet z najbardziej niedostępnych miejsc. Dla bardziej zapracowanych i leniwych lepszym wyborem mogą być z kolei odkurzacze automatyczne. Tego typu urządzenia wyposażone są w system nawigacji z mapowaniem żyroskopowym, który umożliwia dokładne zaplanowanie przestrzeni do sprzątania. Sam proces usuwania zabrudzeń odbywa się więc bez udziału ludzkiego – można go zaplanować nawet podczas nieobecności w domu. Ostatnio pojawiły się ulepszone wersje tych urządzeń, a mianowicie odkurzacze mopujące, takie jak BLAUPUNKT RVC701. Oprócz usunięcia kurzu robot mopujący umyje podłogę, docierając do każdego zakamarka mieszkania. Tego typu urządzenie zapewnia więc maksymalną czystość i precyzję. 

Urządzenia do zadań specjalnych, czyli odkurzacze przemysłowe

Usuwanie poważniejszych zabrudzeń za pomocą klasycznego odkurzacza często stanowi niezwykle ciężkie do zrealizowania zadanie. Z pomocą przychodzą więc tutaj odkurzacze przemysłowewyposażone w silnik o większej mocy. Niektóre modele, takie jak BLAUPUNKT VCW401 posiadają również funkcję filtracji wodnej, dzięki czemu wręcz idealnie sprawdzą się w mieszkaniu alergika. W tym przypadku kurz i roztocza będą kierowane bezpośrednio do pojemnika z wodą i nie będą unosić się w powietrzu, wpływając negatywnie na zdrowie i samopoczucie.