NNW przedszkolne już od 36 zł w Uniqa! Jakie świadczenia zapewnia?

Rodzice doskonale wiedzą, jak żywiołowe i ciekawe świata potrafią być dzieci w wieku przedszkolnym. Czasem wystarczy spuścić je z oka na moment i wypadek gotowy. Oprócz czujnego oka rodzica lub innego opiekuna dziecku przyda się także ochrona ubezpieczeniowa, a tę zapewni np. ubezpieczenie NNW dla dziecka, które znajduje się w ofercie wielu towarzystw ubezpieczeniowych.

NNW dla przedszkolaka – jaką ochronę oferuje?

Ubezpieczenie NNW, jak sama nazwa wskazuje, działa przede wszystkim wtedy, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, w której się przyda. Zdarza się, że ubezpieczyciel wypłaca świadczenia z jego tytułu także po poważnym zachorowaniu. W czasie pandemii jest to zatem przydatne ubezpieczenie, jeśli zapewnia ochronę także po zakażeniu koronawirusem.

To, jaka część sumy ubezpieczenia zostanie wypłacona po złamaniu ręki czy skręceniu kostki, jest rozpisane w tabeli stopnia uszczerbku na zdrowiu, z którą można się zapoznać w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Przykład? Generali wypłaca od 15% do 30% sumy ubezpieczenia za złamanie ze znacznym przemieszczeniem kości ramiennej prawej ręki. Jeśli suma ubezpieczenia NNW dziecka została określona na 50000 zł, poszkodowany przedszkolak otrzyma odszkodowanie w wysokości od 7500 zł do 15000 zł.

Oprócz nieszczęśliwego wypadku i ciężkiego zachorowania, w ramach NNW pod uwagę bierze się także uciążliwe leczenie i pobyt w szpitalu, które też są podstawą do otrzymania odszkodowania. Ubezpieczyciele często finansują też zakup lub wynajem sprzętu rehabilitacyjnego albo środków ortopedycznych. Jakie przedmioty mieszczą się w tym pojęciu? Przeczytasz na https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-przedszkolaka/.

Czy ubezpieczenie NNW przedszkolaka działa tylko w przedszkolu?

Chociaż wiele na to wskazuje, to NNW dziecka w wieku przedszkolnym zapewnia ochronę po wypadku nie tylko w placówce, ale także w drodze do przedszkola i w drodze do domu, podczas zabawy na podwórku i spędzania czasu z rodziną w weekendy.

Czy warto kupować tanie NNW dla dziecka?

Zawsze lepiej wyposażyć swoją pociechę nawet w najtańsze NNW niż w żadne. Nawet polisa z niską składką zapewnia bowiem wsparcie ubezpieczyciela w pokryciu pewnych kosztów leczenia i zapewni rekompensatę za ból i cierpienia malca po wypadku lub w czasie choroby. Lepszym wyjściem będzie jednak przeanalizowanie ryzyka i potrzeb ubezpieczonego oraz odpowiednie dopasowanie do nich sum ubezpieczenia. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka – to prawda, ale też wyższe odszkodowanie po nieszczęśliwym zdarzeniu. Warto więc rozważyć wydanie na NNW przedszkolaka nieco więcej, aby zapewnić mu lepszą ochronę.

Które towarzystwa oferują NNW dziecka?

NNW dla przedszkolaków jest jednym z podstawowych ubezpieczeń w wielu firmach ubezpieczeniowych. Nie powinieneś zatem mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej oferty dla swojego dziecka. NNW dla najmłodszych znajdziesz m.in. w towarzystwie:

 • PZU,
 • Generali,
 • Proama,
 • Wiener,
 • Uniqa,
 • TUZ,
 • Aviva.

Firmy ubezpieczeniowe przygotowują zazwyczaj kilka wariantów polisy, które różnią się zakresem ochrony, w tym wysokością sum ubezpieczenia. Oferty ubezpieczenia NNW Szkolnego porównasz na mubi.pl. Znajdziesz tam też informację o limitach obowiązujących w poszczególnych ubezpieczalniach.

Ile kosztuje NNW dla przedszkolaka?

Ceny takiej polisy wynoszą już od 36 zł za rok ochrony. To niewiele, patrząc na to, jaką pomoc może otrzymać Twoje dziecko po szkodzie. Za 36 zł Uniqa zapewni następujące świadczenia:

 • uszkodzenie ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku: do 10000 zł,
 • śmierć dziecka: do 20000 zł,
 • pobyt w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku: 30 zł za dzień pobytu (maksymalnie 3600 zł),
 • zwrot kosztów leczenia: do 1500 zł,
 • zwrot kosztów rehabilitacji: do 1500 zł,
 • zwrot kosztów środków pomocniczych i ortopedycznych: 1500 zł.

Ubezpieczenie grupowe czy indywidualne?

Placówki często zapewniają możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego. Wówczas rodzic otrzymuje gotową ofertę dla swojego dziecka, która jest jednocześnie tańsza od ubezpieczenia zakupionego indywidualnie. Ma jednak pewien minus. NNW w ramach ubezpieczenia grupowego ma zwykle węższy zakres, np. niższe sumy ubezpieczenia i mniej ryzyk, które są objęte ochroną. Nie ma też możliwości indywidualnego dopasowania polisy do potrzeb malca.

Za polisę kupowaną indywidualnie zapłacisz prawdopodobnie nieco więcej, jednak będziesz miał pewność, że będzie ona lepiej dopasowana i bardziej skuteczna w ochronie niż ubezpieczenie grupowe.