Najmodniejsze bombki choinkowe w 2022 roku, czyli jak wspaniale udekorować drzewko świąteczne!

Tradycyjnie w wigilijny dzień czy też wraz z pierwszymi, grudniowymi opadami śniegu? Niezależnie od tego, kiedy ubierasz bożonarodzeniowe drzewko warto już dziś sprawdzić jakie bombki choinkowe są najmodniejsze w 2022 roku!

Bombki choinkowe dla każdego

Przykryte grubą warstwą kurzu, schowane gdzieś w otchłani strychu, naznaczone zębem czasu pudełko z liczącymi kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat ozdobami o niebywale sentymentalnym znaczeniu – wiele rodzin posiadając takie właśnie skarby nie wyobraża sobie świąt bez ich wyeksponowania. Niemniej jednak takie pamiątkowe ozdoby nie wystarczą, by w pełni udekorować okazałe choinki, stroiki czy rosnące przed domem iglaki. Na szczęście dostępny obecnie asortyment produktów to prawdziwa gratka zarówno dla wielbicieli klasycznej elegancji wyrażonej w minimalistycznym doborze kolorów i wzorów, jak i dla odważnych miłośników ekstrawagancji, którzy wyznają zasadę – im barwniej i różnorodniej, tym lepiej.

Szklane czy plastikowe bombki na choinkę?

To jedno z pierwszych pytań, które warto sobie zadać. Znane od pokoleń, niezwykle subtelne szklane bombki choinkowe są przez wielu uznawane za jedyny słuszny wybór. Często właśnie ta ich kruchość i delikatność sprawia, że tworzą tak wyjątkowo magiczny wystrój. Niemniej jednak produkowane obecnie plastikowe bombki również prezentują się niezwykle okazale, a ich nietłukące właściwości są głównym argumentem do zakupu, przemawiającym do właścicieli zwierząt domowych, a także rodzin posiadających małe dzieci.

Trendy 2022 – jakie bombki choinkowe wybrać?

Panująca od kilku lat moda na klasyczną elegancję wciąż jest widoczna w świątecznych aranżacjach wnętrz. Udekorowanie swojego drzewka w jednym lub w dwóch kolorach, z pewnością wpisuje się w obecnie panujące trendy. Niezmiennie mogą być to klasyczne kolory Świąt Bożego Narodzenia, a mianowicie elegancka czerwień, złoto, srebro i biel. Decydując się na jednobarwny wystrój warto pokusić się o zakup gotowych zestawów różnokształtnych zawieszek. Takie kilkudziesięcio– czy nawet ponad stuelementowe pakiety, to także doskonały pomysł na mikołajkowy, piękny i zarazem praktyczny upominek. W obecnym roku widać też ukłon w stronę pastelowych odcieni – błękitne i bladoróżowe bombki choinkowe to prawdziwy hit tego sezonu, który rewelacyjnie wpisuje się w niezwykle popularny we wnętrzach styl glamour.

Klasyczne okrągłe bombki choinkowe, gwiazdki czy sopelki – wybór należy do Ciebie!

Święta Bożego Narodzenia to magiczny, rodzinny czas, który z jednej strony charakteryzują pewne ogólnie przyjęte zwyczaje, a z drugiej, jest przepełniony tradycjami, które znają i rozumieją jedynie sobie najbliżsi. Widać to również w kwestii dekorowania naszych domów. Jedne posesje i wnętrza to wręcz katalogowe ekspozycje harmonijnie rozmieszczonych ozdób, perfekcyjnie zestawionych kolorystycznie zawieszek i świateł. Tymczasem w innych domach króluje jedyny w swoim rodzaju artystyczny nieład, w którym rządzi prawdziwy przepych barw i wzorów. I tak właściwie jest to jedyny słuszny, powtarzalny co roku trend mówiący, iż choinki świąteczne należy zdobić przede wszystkim zgodnie z własnym poczuciem estetyki.