Na jakie wkładki do szpilek warto się zdecydować?

Jeśli lubisz nosić wysokie obcasy, to na pewno z czasem doskwiera Ci poczucie dyskomfortu, prawda? Sposobem na ich pozbycie się są wkładki do szpilek. To one gwarantują nam amortyzację, a także chronią przed obtarciami, bólem pięt czy też palców. Jak dobrać właściwe wkładki? Sprawdźmy to.

Dla kogo wkładki do szpilek?

Wkładki do szpilek są idealnym wręcz produktem dla każdej miłośniczki chodzenia na obcasach, ale nie tylko. Są wybawieniem także dla kobiet, które muszą nosić obcasy, na przykład w pracy na ważnych spotkaniach. Nie każda kobieta sobie zdaje sprawę z tego, że noszenie butów na obcasie bywa szkodliwe. Podczas chodzenia na obcasach nasza sylwetka się ustawia w sposób nienaturalny. Kręgosłup się nieprawidłowo wygina, a co doprowadza do ucisku kręgów oraz także bólu w okolicy krzyżowej oraz lędźwiowej.

Wkładki żelowe do szpilek – dla kogo?

Wkładki żelowe do butów okażą się istnym zbawieniem dla wielu kobiet i to nie tylko tych, które noszą bardzo wysokie szpilki. Jest to bardzo ważne. Można śmiało o nich powiedzieć, że są uniwersalnym produktem. Będą istnym wybawieniem dla kobiet, które wręcz muszą chodzić na co dzień w szpilkach. Są takie zawody.

Szpilki wpływają negatywnie na kondycję naszych stóp. Sprawiają one, że w zasadzie cały ciężar naszego ciała spoczywa na części przedniej stopy. Ścięgna Achillesa cały czas są napięte. Może to doprowadzić do bólu, ale także deformacji nogi. Piękny wygląd niejednokrotne wymaga pewnych wyrzeczeń. Jednak nie musimy kompletnie rezygnować z noszenia obcasów. Koniecznie powinnyśmy zainwestować we wkładki do szpilek.

Wkładki do szpilek mają naprawdę masę zalet. Są po pierwsze bardzo elastyczne oraz rozciągliwe, a do tego odporne na ścieranie oraz także ściskanie. Nie zniszczą się na pewno podczas noszenia. Do tego wkładki skutecznie amortyzują mikro wstrząsy podczas chodzenia. Są w stanie także ochronić nasze newralgiczne punkty w stopie. Wkładki także redukują siłę nacisku, utrzymują stopę w jednym miejscu, zmniejszają problem zdzierania naskórka oraz także rogowacenia nadmiernego skóry w miejscu pewnych przeciążeń.

Wkładki do szpilek się wkleja, dzięki czemu się nie przesuwają i są w noszeniu bardzo komfortowe. Co więcej są także wykonane z żelu transparentnego. Są dzięki temu całkiem niewidoczne oraz dyskretne. Nie musimy się kompletnie martwić o te strefy. Wybór wkładek na rynku jest olbrzymi i każdy znajdzie idealne wkładki dla siebie. Najlepiej szukać ich w sprawdzonych sklepach obuwniczych. Wówczas możemy być pewni jakości, która jest najważniejsza.