Na jakie granatowe paznokcie postawić?

Granatowe paznokcie są świetną alternatywą dla czarnych paznokci. Tak samo jak manicure w innym kolorze musi być on wykonany nienagannie i dokładnie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o granatowym manicure?

Odpowiedni kształt paznokcia

Jeśli mamy ochotę na granatowe paznokcie to musimy wiedzieć, że niezmiernie ważny jest kształt paznokcia. Jeśli chcemy nadać im charakteru casualowego, to wybierzmy krótkie oraz spiłowane prosto paznokcie. Długie paznokcie granatowe o dosyć prostym zakończeniu będą niezwykle eleganckie i nieco drapieżne. Bardzo podobnie jak w przypadku płytki ostro zakończonej. Paznokcie o kształcie migdała są klasyczne, jak i także uniwersalne. Będą one współgrały w zasadzie z każdą stylizacją, zależne od tego,j akie wybierzemy zakończenie oraz jakie zastosujemy na nich wzorki.

Różne wykończenia paznokci

Bardzo dużą popularnością cieszą się granatowe paznokcie z matowym i błyszczącym wykończeniem. Wykończenie błyszczące na granatowych paznokciach jest niezwykle eleganckie. W związku z tym taki manicure nadaje się do kreacji wyjściowych oraz także do sukienek koktajlowych. Jednak tu ich zastosowanie się nie kończy. W połączeniu z białą bluzką oraz spódniczką nadaje się świetnie do pracy, a w połączeniu z sukienką kolorową na randkę czy też na spotkanie ze swoimi przyjaciółmi.

Z kolei wykończenie matowe granatowych paznokci jest bardzo oryginalne oraz efektowne. Dlatego też świetnie współgra z nowoczesnymi oraz lekko awangardowymi stylizacjami. Będą także przepięknie uzupełniać swobodny strój z dżinsami oraz swetrem czy też sportowy strój.

Kolejna propozycja to paznokcie granatowe z brokatem czy też z metalicznym wykończeniem. Takie zdobienie paznokci można wykonać na wszystkich paznokciach, ale także jedynie na jednym paznokciu. Przykładem może być mały palec czy też palec serdeczny, na którym zastosujemy chociażby delikatny wzorek z kryształkami. Wielbicielkom stylizacji z błyszczącym oraz subtelnym akcentem, na pewno spodoba się manicure z paznokciami prosto opiłowanymi, a na palcu serdecznym możemy zastosować gruby brokat.

Na sam koniec świetna propozycja, którą jest moon manicure. Zastosować możemy efekt ten z każdym kolorem lakieru. Jednak jeśli chodzi o kolor granatowy, to efekt będzie wręcz nieziemski. W dodatku go wykonamy same w domu dzięki szablonom specjalnym, które są dostępne niemal w każdej drogerii. Wystarczy, że granatowym lakierem pomalujemy jedynie 2/3 paznokcia od góry. U nasady z kolei wykonamy wzorem w formie półksiężyca, który będzie miał oczywiście inny kolor.