Na czym polega pedicure leczniczy?

Skincare of a beauty female feet with camomile's flower

Chociaż staramy się dbać o nasze ciało najlepiej, jak potrafimy – czasami potrzebna jest nam jednak dodatkowa pomoc. Tak właśnie bywa w przypadku stóp. Dlaczego? Dlatego, że zajmowanie się nimi w odpowiedni sposób wymaga czasu – a tego wszystkim ludziom wydaje się obecnie brakować. Nie przejmujemy się aż tak bardzo wyglądem naszych stóp, bo przez większość roku prawie nikt ich nie widzi – poza osobami, z którymi mieszkamy. To dopiero latem zwracamy uwagę na wszelkie odciski, nagniotki i wrastające paznokcie.

A dlaczego mamy takie problemy? Nie ma tutaj żadnej wielkiej tajemnicy – praktycznie przez cały czas nosimy na stopach obuwie. Czasami jest ono źle dopasowane, czasami kupujemy zbyt małe lub wąskie buty. Niektórzy lubią biegać lub się wspinać – a to także może powodować powstawanie odcisków. Tym bardziej dojdzie to tego wtedy, gdy nie umiemy dobrze wiązać butów sportowych lub kupiliśmy sobie gorszej jakości model. Odciski i wrastające paznokcie to żaden powód do wstydu – warto wybrać się raz na jakiś czas na pedicure leczniczy i pozbyć podobnych problemów. 

Komu taki pedicure się przyda?

Czasami nasze problemy z paznokciami u stóp są efektem tego, że takie mamy uwarunkowania genetyczne. Zwykle dowiadujemy się o tym dość szybko, bo jednak trudno jest nie zauważyć u siebie wrastających paznokci i odcisków. Wspomniane paznokcie przede wszystkim powodują ból oraz dyskomfort podczas chodzenia i zakładania butów – jeśli więc coś takiego wystąpiło u Ciebie to koniecznie zapisz się na pedicure leczniczy.

Korzystanie z takich zabiegów jest istotne przede wszystkim dlatego, że problemy ze stopami będą wpływać także na nasz kręgosłup, stawy oraz kolana. Ból wywołany przez otarcia może sprawiać, że będziemy bardzo nienaturalnie się poruszać – a jeżeli taki stan będzie utrzymywał się przez długi czas to w końcu zaczniemy odczuwać poważniejsze konsekwencje zdrowotne.

Czy pedicure leczniczy jest bolesny?

Pedicure leczniczy nie jest zabiegiem bolesnym – wszystko odbywa się w taki sposób, aby dana osoba praktycznie niczego nie czuła. W celu pozbycia się odcisków korzysta się na przykład ze specjalnej frezarki – nie ma mowy o wycinaniu i tego typu procedurach. Tak samo w przypadku wrastających paznokci – od dawna wykorzystuje się w tym celu klamrę, której założenie też nie wywołuje żadnego bólu. Prawdą jest raczej to, że po skorzystaniu z takiej usługi najpewniej w końcu poczujemy ulgę. Warto przygotować się na konieczność odbycia kilku wizyt – tym bardziej, jeżeli nasze stopy są obecnie w złym stanie. Jeśli chcesz zapisać się na pedicure leczniczy Poznań to miasto, w którym masz taką możliwość. Sprawdź http://poznan-podolog.com/