Mydocalm dlaczego wycofany? Co wiemy o tym leku?

Mydocalm dlaczego wycofany to bardzo popularne zagadnienie wpisywane do wyszukiwarki internetowej. Cóż to za lek? Czemu budzi takie wątpliwości?

Cóż to za lek?

Mydocalm to lek, który działa bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy. Jego zadaniem głównym jest zmniejszenie napięcia w samym obrębie szkieletowych mięśni. Lek jest dostępny tylko i wyłącznie na receptę. Sam mechanizm działania leku jest bardzo podobny do działania chociażby lidokainy. Czynna substancja wpływa znacznie na obniżenie samej pobudliwości neuronów. Możliwe jest dzięki uwalnianiu neuroprzekaźników. Preparat dostępny jest w formie tabletek, które się stosuje doustnie.

Na co stosowany jest lek Mydocalm? Lek się sprawdza doskonale w leczeniu mięśniowych bólów, jak i także w spastycznych stanach mięśni prążkowanych poprzecznie, do których dochodzi w przebiegu przeróżnych neurologicznych chorób. Mydocalm stosować należy w zwiększeniu patologicznym napięcia szkieletowych mięśni. Preparat stosować należy ściśle według wszelkich wskazań lekarza. Najczęściej się zaleca przyjmowanie leku Mydocalm w dawkach od pięćdziesięciu do stu pięćdziesięciu miligramów, w dawkach, które są podzielone na trzy razy na dobę. W co po niektórych grupach pacjentów uwzględnić należy sytuację indywidualną pacjenta, aby w sposób należyty zmodyfikować dawkę leku.

W ulotce zaznaczono, że lek stosowany powinien być po posiłkach, a każdą dawkę należy popić szklanką wody. Ustalając dawkę lekarz pod uwagę bierze samo natężenie objawów pacjenta. Wielu pacjentów zastanawia się jak długo można brać ten lek? W zasadzie to długość trwania terapii dokładnie zostaje określona poprzez lekarza. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zasięgnąć należy dokładnej porady lekarza. Niektóre grupy pacjentów zachować powinny ostrożność szczególną podczas stosowania tegoż preparatu.

Skutki uboczne i wycofanie leku

Lek przyjmuje się zgodnie ze wszelkimi zaleceniami lekarza. Gdy dojdzie do przyjęcia za dużej dawki leku, to koniecznie się należy skontaktować z lekarzem czy też udać na najbliższy SOR (szpitalny oddział ratunkowy). Do objawów przedawkowania należy znacznie wzmożona senność oraz także objawy ze strony pokarmowego układu, takie jak biegunka, wymioty czy też bóle brzucha.

Pojawiała się także przyspieszona akcja serca, spowolnienie wszelkich ruchów czy też za wysokie ciśnienie krwi. W związku z tym doszło do wycofania tego leku na pewien okres. W związku z tym fraza Mydocalm dlaczego wycofany jest jak najbardziej stosowna. Nie lubimy tego rodzaju wiadomości.