Moda vintage – jak osiągnąć pożądany efekt?

Znawcy trendów, ale i „zwykli” ludzie wiedzą doskonale, że moda lubi zataczać koło. To, co było modne kilka dekad temu, znów wraca do łask. Spodnie-dzwony, ubrania w jaskrawych, fluorescencyjnych kolorach, dodatki z ortalionu i ciuchy w kwiatowe wzory to zaledwie kilka przykładów na to, że moda sprzed lat wraca dzisiaj do łask.

Wiele marek modowych i czołowych projektantów powraca w swych kolekcjach do minionych epok i dekad, aby wprowadzić do nich nuty przeszłości. Styl vintage bazujący na strojach i akcesoriach tego rodzaju bije rekordy popularności. Sprawdź, jak osiągnąć pożądany efekt stylu vintage.

Wyznaczniki stylu vintage

Wyznacznikiem stylu vintage jest mieszanie nowych fasonów z tymi z odległych dekad. Możesz więc założyć na siebie odzież vintage i uzupełnić stylizację współczesną torebką, butami czy paskiem. Mieszaj typowe dla danej epoki dodatki i ubrania z innymi modelami, które są nadal modne. Na przykład, dzwony z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku zestaw z prostym swetrem w neutralnym kolorze, a kurtkę wiatrówkę noś z ulubionymi dżinsami i klasycznym białym t-shirtem.

Pamiętaj o umiarze. Jeśli Twój outfit jest w stylu vintage, to dla przeciwwagi stwórz nowoczesną fryzurę i makijaż. Dzięki temu uzyskasz efekt modnej stylizacji, ale nie przebrania.

Ważną kwestią jest też spójność stroju oraz jego dopasowanie do osobowości. Jeśli na co dzień preferujesz dżinsy i wygodne trampki, to nagły wybór spódnicy, bluzki, żakietu i butów w stylu vintage sprawi, że nie tylko będziesz prezentowała się jak w przebraniu, ale staniesz się niewiarygodna dla osób, które dobrze Cię znają. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, aby do noszonych na co dzień ubrań czy akcesoriów dopasować rzeczy w dawnym stylu. W ten sposób stworzysz interesującą, oryginalną, a przy tym wciąż „Twoją” stylizację.

Sklep internetowy z odzieżą używaną, czyli gdzie kupić ubrania vintage?

Aby ubrać się w stylu vintage, możesz zdecydować się na ubrania stylizowane na ten nurt lub też zainwestować w prawdziwe ubrania z minionych epok modowych. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku pomoże Ci secondhand. Jeśli zależy Ci na zdobyciu oryginalnych, efektownych ubrań w dobrej cenie, idealny będzie second hand online. Tanio kupisz w nim odzież i dodatki pochodzące z minionych dekad, jak również nowe ubrania stylizowane na vintage.

Wielką zaletą prezentowanego w takich sklepach asortymentu jest jego unikalność, zwłaszcza, jeśli chodzi o ubrania sprzed lat. Większość z nich jest dostępna w pojedynczych egzemplarzach, co powoduje, że istnieją naprawdę minimalne szanse, że ktoś będzie miał na sobie outfit podobny do Twojego. W second handach znajdziesz ubrania i dodatki w przystępnej cenie, a jeśli dobrze poszukasz, natrafisz nawet na przedmioty od światowej sławy projektantów. Ubrania vintage marki Chanel, Dior, Gucci czy Armani naprawdę nie są niczym nadzwyczajnym i niespotykanym w sklepach z używaną odzieżą. Prawdziwe fashionistki od lat „polują” w nich na oryginalne i niepowtarzalne dodatki od największych domów mody. Może i Tobie uda się znaleźć takie perełki? Powodzenia!