Materiały tapicerskie – rodzaje i zalety tkanin obiciowych

Bez względu na to czy prowadzisz duży zakład tapicerski, czy chcesz samodzielnie odnowić kanapę, porządne materiały tapicerskie będą niezbędne. Wybór takich materiałów jest bardzo duży. Począwszy od skóry naturalnej, po welur czy syntetyczny zamsz. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, warto znać przynajmniej podstawowe parametry kilku tkanin.

Materiały tapicerskie

Wyróżniamy różne rodzaje materiałów tapicerskich. Tkaniny różnią się fakturami, grubością, jak również wytrzymałością, trwałością i ceną.

Skóra naturalna

Skóra naturalna zaliczana jest do materiałów luksusowych. To materiał, który doskonale się prezentuje i wprowadza do pomieszczenia wyjątkowy klimat. Skóra naturalna wymaga jednak starannej, regularnej pielęgnacji.

Ekoskóra

Ekoskóra, inaczej skóra syntetyczna, skaj, derma to materiał imitujący skórę naturalną. Skóra ekologiczna prezentuje się bardzo estetycznie, nie jest tak wymagająca w pielęgnacji, jak skóra naturalna. Kolejne zalety omawianego materiału to bezproblemowe utrzymanie w czystości oraz trwałość. Skóra syntetyczna jest też tańsza od skóry naturalnej.

Welwet

Welwet to rodzaj pluszu. Ów materiał jest przyjemny w dotyku, miękki, wyróżnia się subtelnym połyskiem. Kolejne zalety tkaniny to odporność na uszkodzenia i bezproblemowe utrzymanie w czystości. Kanapa, fotel, krzesła, puf obite velvetem wprowadzą do pomieszczenia nutkę elegancji.

Mikrofaza

Mikrofazy to tkaniny bardzo miękkie, elastyczne, niezwykle przyjemne w dotyku. Mikrofaza sprawdza się jako obicie fotela bądź kanapy, wykorzystywana jest również w produkcji narzut, zasłon, koców.

Nubuk

Nubuk to mająca wiele zalet syntetyczna odmiana zamszu. Dzięki powłoce z teflonu tkanina jest odporna na zabrudzenia, wilgoć, tłuszcz. Meble obite nubukiem prezentują się doskonale przez długi czas.

Welur

Welur to tkanina, którą można pokryć cały mebel, jak i wykonać elementy dekoracyjne, na przykład poszewki na poduszki. Tkaniny welurowe są przyjemne w dotyku, miękkie, łatwe w utrzymaniu w czystości. Dostępne są w wielu kolorach.

Hurtownia tapicerska P.H. Adrian – tkaniny, guziki, kleje

Hurtownia Adrian to miejsce, w którym dostępne są różnego typu tkaniny, w wielu kolorach, o różnych gramaturach i fakturach. Klienci do wyboru mają ponad 500 wzorów. Zastosowanie tkanin to nie tylko obicie mebli tapicerowanych – tkaniny stosowane są także w branżach odzieżowej i obuwniczej, wykorzystywane są przy produkcji plecaków, narzut.

Tkaniny to duża, ale nie jedyna część oferty hurtowni. Oprócz tkanin dostępne są także gumy tapicerskie, gwoździe tapicerskie, pianki, guziki, rzepy, wkłady do poduszek, kleje, rozcieńczalniki i inne artykuły. Hurtownia oferuje zarówno sprzedaż detaliczną, jak i hurtową.