Mała rzecz, wielki styl – jak tworzyć wyjątkowe stylizacje?

Każda kobieta chciałaby nosić się pięknie – to jest tak, aby jej ubiór pasował do sylwetki, charakteru, okazji i zawsze, ale to absolutnie zawsze, działał na korzyść jej urody. Najlepiej aby do tego wszystkiego wyrażał także jej indywidualny styl. Ten, niestety, kształtuje się z czasem. Można go jednak wypracować nieco szybciej, stosując kilka złotych zasad ubierania się. Jak się ubierać i tworzyć wyjątkowe stylizacje? Odpowiadamy.

Czego nigdy nie nosić

Na początek, powinnaś sobie uświadomić, że nie wszystko, co nosisz, jest dla Ciebie odpowiednie. Z pewnością znajdziesz w szafie stertę ubrań, które nigdy nie powinny zająć w niej miejsca. Które to?

Rzeczy zbyt małe i zbyt duże

Nie trzeba tu wiele wyjaśniać. Ubrania w złych rozmiarach nigdy nie wyglądają korzystnie. Zbyt małe sprawiają, że wyglądasz śmiesznie, a zbyt duże optycznie Cię pogrubiają, nie mówiąc już o tym, że tracą swój fason. Najlepiej zrobisz, jeśli od razu je wyrzucisz lub wydasz koleżankom.

Ubrania podkreślające wady sylwetki

Niektóre rzeczy mogą być piękne i modne, ale niestety „nie dla Ciebie”. Spodnie z wysokim stanem? Tak, ale tylko przy perfekcyjnych biodrach i talii. Bluzka z dużym dekoltem? Tak, pod warunkiem, że masz czym oddychać, a Twoje piersi są jędrne i kształtne. Przyznaj się sama przed sobą, w których ubraniach nie wyglądasz korzystnie i pozbądź się ich jak najszybciej.

Odzież niekomfortowa

Najgorsza grupa ubrań, które trzymasz w swojej szafie! Niewygodne np. irytująco podciągające się, ciasne czy „gryzące” rzeczy, uniemożliwiają tworzenie dobrych stylizacji. Wszystko dlatego, że na kilometr widać, że źle się w nich czujesz. Gdy je nosisz, wyglądasz nie na dobrze ubraną, a poprawnie… przebraną.

Nieudane prezenty

Ostatnia grupa rzeczy, których nie warto zakładać, nawet dla satysfakcji osób, które je kupiły. Nie sil się na uprzejmości wobec obdarowujących – tylko ty powinnaś decydować o tym, jak się ubierać. Wszystkie ciuchy, które dostałaś w prezencie, ale nie są do końca w Twoim guście, podaj dalej komuś, kto zrobi z nich lepszy pożytek. Niczego nie żałuj!

Jak tworzyć unikalne stylizacje – instrukcja

Styl rodzi się z czasem, ale trzeba mu trochę pomóc. Jak? Najlepiej, metodą prób i błędów, czyli eksperymentując z modą na co dzień. Wypróbuj kilka sprawdzonych sztuczek, które pomogą Ci w zdobyciu wiedzy odnośnie tego, jak się ubierać w całkowicie wyjątkowy sposób.

Nie bój się kontrowersji

Gdy stoisz przed otwartymi drzwiami szafy, nie wybieraj ubrań i zestawień bezpiecznych. Znajdź w sobie odwagę i ubieraj się tak, jakby nikt miał Cię nie oglądać, nie oceniać ani nie komentować. Wyrażaj swoim strojem myśli, nastroje, marzenia… i nie dbaj o to, jak to odbiorą inni. Tak właśnie postępowały ikony mody.

Zwróć uwagę na szczegóły

Diabeł tkwi w szczegółach i jest to najświętsza prawda! Perfekcyjne stylizacje są dopracowane w najmniejszych detalach – i to one właśnie zdają się je definiować. Dlatego właśnie zawsze dbaj o szczegóły. Buty, torebka, odpowiednio dopasowany makijaż, fryzura czy kolor lakieru do paznokci… te na pozór niewiele znaczące elementy są tak naprawdę kluczowe! Spróbuj to zauważyć.

Rzuć sobie wyzwanie

Wybierz jeden element garderoby, który będziesz nosić codziennie przez tydzień – niezależnie od tego, co Cię w nim czeka. Załóż, że każdego dnia zestawisz go z czymś zupełnie innym. Możesz też zrobić odwrotnie. Na przykład, wybrać ulubiony dodatek (powiedzmy bransoletkę) i obiecać sobie, że każdego dnia będziesz dobierać do niego pozostałe elementy garderoby. Naucz się składać takie puzzle, a już nigdy nie zapytasz o to, jak się ubierać.

Kupuj uważnie

Podchodź poważnie do zakupów ubrań, butów, torebek i innych dodatków. Nie kupuj nic pod wpływem impulsu i zawsze staraj się zastanowić, z czym zestawiłabyś interesującą Cię rzecz. Nie idź z nią do kasy, dopóki w Twojej głowie nie pojawi się minimum 5 pomysłów na jej wykorzystanie – to złota rada, która ustrzeże Cię przed chaosem stylizacyjnym.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jak się ubierać i tworzyć wyjątkowe stylizacje. Jest tak ponieważ Twój indywidualny styl jest w Twoim wnętrzu – wystarczy tylko po niego sięgnąć. Jeśli będziesz postępować zgodnie ze wskazówkami z tego artykułu prędzej czy później przestaniesz popełniać błędy stylizacyjne i wypracujesz własny, unikalny styl ubierania się. Zobacz, jak możesz go wspomóc odzieżą damską z Molly.pl.