Liposukcja kawitacyjna cena i wszystko co należy wiedzieć o tym zabiegu

Liposukcja kawitacyjna cena zyskała na pewno popularność dzięki genialnym efektów w zakresie modelowania ciała, jak i także pozbycia się zbędnego tłuszczu. Jest to zabieg skuteczny, który pozwala nam na osiągnięcie szczupłej sylwetce bez wykorzystania skalpela. Na czym zabieg ten konkretnie polega? Przekonajmy się.

Na czym polega liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja kawitacyjna cena jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej i to na całym świecie. Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu z różnych fragmentów ciała i to bez użycia skalpela. Jest to metoda bezbolesna całkowicie oraz także nieinwazyjna. Do rozbicia tłuszczowych komórek jest wykorzystywane zjawisko kawitacji, a więc wiązki ultradźwięków.

Cały ten proces ma na celu wywołanie drgań w tłuszczowej tkance przy pomocy głowicy profesjonalnej, która to emituje fale dźwiękowe. Podczas zabiegu liposukcji przerwane zostają błony tłuszczowych komórek, co tak naprawdę skutkuje przeniesieniem tłuszczy do samej wątroby. Tam dochodzi z kolei do procesów naturalnych przemiany materii, w wyniku których one zostają w pierwszej kolejności rozłożone, a później wydalane z naszego organizmu. Zabieg pojedynczy trwa plus minus pół godzinki. Czas finalny jednak jest uzależniony od samego obszaru ciała, nad którym dany specjalista pracuje.

Jakie są wskazania do tego zabiegu?

Ultradźwiękowa liposukcja jest polecana wszystkim osobom, które z konkretnych partii ciała pozbyć się chcą tłuszczu zbędnego. Szczególnie jest ona rekomendowana osobom, które walczą bezskutecznie z otyłością. Zabieg ten ma na celu nie tylko samą poprawę wyglądu naszego ciała, ale także wzrost także pewności siebie. Z powodzeniem korzystać z niego mogą zarówno kobiety, jak i także mężczyźni. Bardzo istotne jest to, aby ultradźwiękowa liposukcja nie powodowała efektu jo-jo.

Jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu?

Zabieg kawitacyjnej liposukcji nie jest możliwy do wykonania u każdego. Do przeciwwskazań zaliczyć należy między innymi: okres ciąży, karmienia piersią, choroby nowotworowe,  niewydolność krążenia, gorączkę, osłabienie ogólne organizmu, gojące się rany na ciele, nadciśnienie tętnicze, choroby endokrynologiczne, słaba krzepliwość krwi, przewlekłe choroby wewnętrznych narządów, cukrzyca czy też padaczka.

Oczywiście przed zabiegiem jest z nami robiony szczegółowy wywiad, aby wiedzieć czy oby na pewno w naszym przypadku może zostać wykonana liposukcja. Nic nie jest robione jakby „w ślepo”. Nie musimy się o to obawiać.