Lifting bez skalpela – 3 najlepsze zabiegi

Lifting bez skalpela to mocny trend w medycynie estetycznej, któremu poddaje się coraz więcej kobiet chcących uniknąć interwencji chirurgicznej i jednocześnie cieszyć się odmłodzonym, atrakcyjnym wyglądem.

W opinii ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy HIFU, Ulthera i Attiva to najlepsze zabiegi umożliwiające przeprowadzenie liftingu skóry w bezinwazyjny sposób.

Spis treści:

Lifting bez skalpela – technologia HIFU

Lifting bez skalpela – metoda Ulthera

Lifting bez skalpela – radiofrekwencja Attiva

Lifting bez skalpela – technologia HIFU

Lifting bez skalpela umożliwia nam m.in. zaawansowana technologia HIFU (high-intensity focused ultrasound). Co ważne fale dźwiękowe nie wymagają zastosowana znieczulenia, to bezbolesny zabieg, który stymuluje tkanki do regeneracji. Dzięki HIFU możemy: 

  • wymodelować kontur twarzy,
  • zmniejszyć rozszerzone pory,
  • wygładzić zmarszczki lub zapobiec pojawieniu się pierwszych oznak starzenia skóry.

Zabiegi HIFU działa głęboko w skórze właściwej, bez ryzyka pozostawienia śladów, czy powierzchownych oparzeń. Pierwsze efekty wizualne są widoczne od razu, na ostateczny rezultat należy poczekać kilka tygodni. 

Lifting bez skalpela – metoda Ulthera

Bezoperacyjny lifting twarzy jest możliwy również dzięki metodzie Ulthera, która wykorzystuje dobroczynne działanie fal ultradźwiękowych. Efekt chirurgicznego liftingu to zasługa wnikania fal do głębokich warstw skóry. Zabieg stymuluje fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu i inicjuje naturalne procesy reparacji. Jedna sesja trwa od 30 do 90 minut w zależności od indywidualnego przypadku. Warto podkreślić, że efekt odmłodzenia pojawia się stopniowo, w ciągu 3-6 miesięcy i utrzymuje się około 2 lat. Zabieg przypominający można wykonać nie wcześniej, niż po upływie 1,5 roku. 

Lifting bez skalpela – radiofrekwencja Attiva

Ostatnia propozycja to radiofrekwencja Attiva, czyli niechirurgiczny lifting falami radiowymi (monopolarnymi i bipolarnymi). Na czym dokładnie polega ten zabieg? Lekarz wprowadza fale radiowe pod skórę za pomocą kaniuli, w ten sposób docierając w jej głębokie warstwy. Podczas zabiegu wytwarza się dość wysoka temperatura (50-70° Celsjusza), co pobudza fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu. Specjalista może na bieżąco kontrolować stopień podgrzania obszaru zabiegowego dzięki nowoczesnej kamerze termowizyjnej. Tak więc radiofrekwencja Attiva odmładza skórę, oddziałowując na nią od wewnątrz. Miejscowe znieczulenie zapewnia pacjentce komfort podczas zabiegu (kobieta może odczuwać delikatne ciepło). Co ważne lifting bez skalpela tą metodą nie wiąże się ze specjalną rekonwalescencją. Po zabiegu na twarzy może wystąpić lekkie zaczerwienienie, czy obrzęk, jednak objawy te nie są powodem do niepokoju, samoistnie ustąpią w ciągu dwóch dni.

Lifting bezoperacyjny Attiva pozwala:

  • podnieść owal twarzy (pozbyć się tzw. chomiczych policzków),
  • zniwelować drugi podbródek,
  • spłycić zmarszczki,
  • zagęścić i ujędrnić starzejącą się skórę.

Podsumowując, HIFU, Ulthera i Attiva to zabiegi umożliwiające lifting bez skalpela, które są w 100% bezpieczne, bezbolesne i niezwykle efektywne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje powyższe metody liftingu skóry twarzy lub poznać inne, alternatywne zabiegi z obszaru medycyny estetycznej, odwiedź w wolnej chwili stronę internetową: https://bienkowscyclinic.pl