Leki na przeziębienie pomocne przy dolegliwościach bólowych

Nie tylko gorączka, kaszel i katar mogą świadczyć o przeziębieniu. Jednym z jego objawów są także dolegliwości bólowe. Ból mięśni czy głowy ma negatywny wpływ na samopoczucie i sprawia, że nawet wykonywanie prostych czynności staje się trudniejsze. Jak sobie z nim poradzić? Pomóc mogą leki na przeziębienie, które wykazują działanie przeciwbólowe. 

Jakie składniki występują w lekach zmniejszających ból towarzyszący przeziębieniu?

Leki na przeziębienie, które są pomocne w walce z bólem zawierają najczęściej paracetamol lub ibuprofen. Pierwsza z wymienionych substancji czynnych wykazuje również działanie przeciwgorączkowe. Z kolei ibuprofen zmniejsza ból, gorączkę, a także stan zapalny. 

Jednym z leków zawierających paracetamol jest „Apap”. Dostępny jest zarówno w postaci tabletek, jak i saszetek do rozpuszczenia w wodzie oraz syropów. Ponadto z myślą o dzieciach został stworzony m.in. „Apap Przeziębienie Junior” w postaci saszetek (każda z nich zawiera 300 mg paracetamolu, 20 mg kwasu askorbowego i 5 mg fenylefryny chlorowodorku). 

Druga z wymienionych substancji czynnych, czyli ibuprofen występuje m.in. w lekach „Ibuprom”. Są one dostępne w formie tabletek, syropów, a także kapsułek. Jeśli musisz szybko stanąć na nogi i wrócić do codziennych obowiązków zwróć uwagę na „Ibuprom Max Sprint” w postaci żelowej kapsułki. Zawiera składniki w płynnej formie, dzięki czemu działa szybciej. 

Oprócz paracetamolu czy ibuprofenu w składzie leków na przeziębienie występują składniki roślinne. Do tych o działaniu przeciwbólowym należą m.in. kozłek lekarski, kurkuma i imbir lekarski. 

Żele i płyny ziołowe o działaniu przeciwbólowym

Przeziębieniu mogą towarzyszyć także bóle mięśni. W przypadku ich wystąpienia można sięgnąć po leki w postaci żelu lub płynu ziołowego, które nie tylko zmniejszają ból, ale i rozgrzewają. 

W sprzedaży dostępny jest np. żel przeciwbólowy „Nurofen Mięśnie i Stawy” (1 g zawiera 50 mg ibuprofenu), który zastosowany miejscowo na skórę szybko łagodzi objawowy ból mięśni. Jest on przeznaczony dla dzieci powyżej 12. roku życia i osób dorosłych. 

Oprócz maści w złagodzeniu dolegliwości bólowych pomagają leki na przeziębienie w postaci płynów. Zalicza się do nich „Amol”, który wyróżnia się unikalną kompozycją olejków eterycznych. 

Ból mięśni sprawił, że nawet wykonywanie codziennych czynności stało się dla Ciebie dużym wyzwaniem? Zapoznaj się z lekami o działaniu przeciwbólowym, które dostępne są w naszej aptece. Szybko pomogą Ci zapomnieć o bólu i wrócić do normalnej aktywności.