Łazienka z kamieniem dekoracyjnym – rozwiązanie modne i efektowne

Łazienka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Z reguły jej wykończeniu poświęcamy szczególnie dużo uwagi. Niezwykle modnym i popularnym w ostatnich latach trendem jest wykorzystanie kamienia dekoracyjnego do aranżacji łazienek. Kamień naturalny nadaje pomieszczeniu elegancji, szyku i niepowtarzalnego wyglądu. Podnosi także jego prestiż oraz sprawia, że z łazienki korzysta się z jeszcze większą przyjemnością. Sprawdźmy, jakie kamienie naturalne najlepiej nadają do wykończenia domowej łazienki!

Wyjątkowa łazienka w zasięgu ręki

Kamienie naturalne są materiałami oferującymi bardzo szerokie pole do popisu – na ich bazie wykonuje się blaty kuchenne i łazienkowe, posadzki, obudowy kominków, parapety oraz wiele innych elementów wystroju wnętrz. Kamień naturalny jest niezwykle wdzięcznym i uniwersalnym surowcem – w zależności od gatunku, kolorystyki i designu świetnie wpasowuje się w nowoczesne trendy aranżacji domowych wnętrz pozwalając jeszcze silniej uwydatnić ich indywidualny charakter. Nie jest więc zaskoczeniem, że trafił także do naszych łazienek.

Łazienka z kamieniem dekoracyjnym prezentuje się bez wątpienia elegancko i prestiżowo. Kamień może zostać wykorzystany do wykończenia ścian i posadzek, wydzielenia odrębnych stref, a także posłużyć jako baza na trwałe i solidne blaty. Miłośnicy tego typu rozwiązań bardzo często decydują się także na wykonanie kamiennych umywalek, które również prezentują się atrakcyjnie wizualnie oraz stanowią świetną alternatywą dla klasycznej, dobrze wszystkim znanej ceramiki.

Łazienka z kamieniem dekoracyjnym – jaki kamień wybrać na ściany?

Niezwykle modnym i popularnym trendem jest łazienka z kamieniem dekoracyjnym na ścianach. Rozwiązanie to stanowi świetną alternatywę dla klasycznych płytek, które opatrzyły się już praktycznie każdemu w przeciągu lat. Ich zastąpienie oryginalnym, luksusowo prezentującym się kamieniem naturalnym pozwala wprowadzić do pomieszczenia powiewu świeżości oraz silniej wzmocnić jego walory dekoracyjne. Wśród kamieni naturalnych, które idealnie nadają się do wykończenia łazienkowych ścian, znajdują się kwarcyt naturalny, granit, konglomerat kwarcowy oraz luksusowy i ponadczasowy marmur. Z powodzeniem można także sięgnąć po kamienie półszlachetne – trawertyn, onyks oraz agat, które również świetnie wywiążą się z powierzonego im zadania.

Kamień dekoracyjny może zostać umieszczony na wszystkich ścianach pomieszczenia, co pozwala tworzyć spójny, unikalny w odbiorze wystrój. Może zostać także zamocowany w wybranych miejscach łazienki oddzielając je wizualnie od pozostałych stref. Użytkownicy często decydują się na montaż kamienia dekoracyjnego w strefie prysznicowej lub kąpielowej, nad umywalką lub w obrębie zabudowy stelaża wc. To drugie rozwiązanie pozwala w ekonomiczny sposób wykończyć pomieszczenie oraz nadać mu niższym kosztem równie atrakcyjnego wystroju. Kamienie dekoracyjne są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, co pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie do wystroju wnętrza oraz osiągnięcie pożądanych efektów wizualnych.