Łazienka w stylu high-tech – jak ją urządzić?

Nowoczesna łazienka powinna być minimalistyczna, a zarazem designerska. Zatem idealnie do takiego wnętrza sprawdza się stylistyka hi-tech łącząca minimalizm formy i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jak urządzić taką łazienkę? O czym należy pamiętać?

Wybierz matowe płytki na ściany i podłogi w łazience

Warto rozpocząć od wyboru płytek na ściany i podłogi w łazience. Doskonałym wyborem mogą być te matowe. Można wybrać ponadczasową kolorystykę czyli szarości. Takie płytki właściwie nigdy nie wychodzą z mody. Takie same płytki na ścianie i podłodze tworzą jednolitą aranżację i takie rozwiązanie sprawdza się, gdy decydujesz się na nowoczesny prysznic z odpływem liniowym i ścianką prysznicową zamiast tradycyjnej kabiny. Część ścian można ewentualnie pomalować na biało farbą odpowiednią do wnętrz o podwyższonej wilgotności. Innym rozwiązaniem może być wybór płyty szklanej do ozdobienia przestrzeni choćby w strefie umywalkowej. Ciekawym wyborem może być także fornir kamienny na ścianach w łazience, który można połączyć z płytką klinkierową, nawet tą w tradycyjnej czerwonobrązowej barwie.

Stwórz funkcjonalną wyspę łazienkową z podświetlanym lustrem LED

Warto zwrócić uwagę na to, co powinno znaleźć się w strefie umywalkowej. Otóż tutaj sprawdzą się umywalki wpuszczane w blat najlepiej w wersji bez widocznych krawędzi. Takie rozwiązanie sprawia, że tę strefę znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Świetnie sprawdzi się blat granitowy albo z konglomeratu. Można też pokusić się o marmury, po odrobina glamour nie zaszkodzi. Można też pokusić się o lustro z podświetleniem LED, zarówno duże nad blatem, jak i niewielkie składane z boku. Na pewno najlepszym wyborem będą baterie łazienkowe z montażem podtynkowym i to zarówno w strefie umywalkowej, jak i prysznicowej czy wannowej. Brak widocznych pokręteł i sterowanie jedynie temperaturą na panelu to rozwiązanie nowoczesne. Oczywiście można pójść o krok dalej i zapewnić sobie zawsze ciepłą wodę z prysznica w jednej temperaturze. Takie rozwiązanie pozwala też ograniczyć zużycie wody, podobnie jak strumień napowietrzony w bateriach wannowych i umywalkowych. Bez wątpienia sprawdza się czujnik ruchu we wszystkich typach baterii, a nawet spłuczce.

Załącznik:
łazienka.jpg

Postaw na funkcjonalne i nowoczesne oświetlenie łazienki

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w stylistyce hi-tech są niezbędne. Warto zadbać także o oświetlenie do łazienki. Decydując się na sufit podwieszany można wybrać oczka LED, których położeniem można sterować, ale sprawdzą się także lampy do łazienki typu plafony. Jeżeli lustro nie jest podświetlane, to warto wybrać kinkiety i zawiesić je po obydwu stronach lustra. Można wybrać takie, które są częścią systemu inteligentnego domu. Trzeba pamiętać, że wszystkie oprawy i źródła światła powinny być dostosowane do warunków panujących w łazience, zatem powinny posiadać odpowiednią wodoszczelność i pyłoszczelność. Należy szukać oznaczenia IP 44. Minimalistyczne i designerskie oświetlenie do łazienki może być wyposażone w źródła światła LED o ciepłej, neutralnej lub zimnej barwie. Istotne znaczenie ma także energooszczędność lamp do łazienki i na nią także należy zwrócić uwagę przy wyborze.

Montaż wiszący toalety bezkołnierzowej świetnie się sprawdzi

Łazienka w stylu hi-tech nabiera kształtów. Oczywiście trzeba pamiętać, że w przypadku systemów podtynkowych trzeba je wykonać najpierw zanim przykleić się płytki na ścianę. Podobnie jest ze stelażem podtynkowym toalety. To właśnie na nim zawiśnie toaleta, a jego górnym wykończeniem będzie panel ze spłuczką. Warto do zestawu podtynkowego dobrać toaletę bezkołnierzową. Warto wybierać stelaż podtynkowy dedykowany do danego typu toalety. Takie rozwiązania oferują producenci Geberit i Koło. Warto wiedzieć, że toaleta bez kołnierza to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż znacząco ułatwia sprzątanie i utrzymywanie łazienki w czystości. Przy odpowiednim dobraniu stelaża i toalety nie trzeba też obawiać się o rozchlapywanie wody podczas spłukiwania. Tak urządzona łazienka w stylu hi-tech będzie niezwykle funkcjonalna.