Lasery frakcyjne CO2 — czym są te urządzenia?

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 to szansa na znaczącą poprawę stanu skóry. Z tego powodu tak wiele klientek salonów kosmetycznych decyduje się na wypróbowanie tej metody odmładzania. Aby jednak zabieg przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego CO2 powiódł się oraz pozwolił uzyskać zadowalające efekty, warto wiedzieć, przy jakich problemach można go wykonywać, a komu jest on raczej odradzany. Jak działa laser frakcyjny CO2? Na co należy zwracać uwagę przy wyborze sprzętu do salonu kosmetycznego?

Kiedy stosuje się lasery frakcyjne CO2?

Na zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 mogą zdecydować się osoby zmagające się z różnymi typami problemów skórnych. Do najczęściej przywoływanych w tym kontekście zabiegów należy przede wszystkim likwidowanie rozstępów, przebarwień oraz blizn potrądzikowych. Laser frakcyjny nie tylko wygładza, lecz również ujędrnia. Z tego powodu nadaje się on także do generalnego odmładzania twarzy, poprawiania jędrności skóry oraz redukowania zmarszczek. Można go stosować na niemal dowolnym fragmencie skóry, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Jak działają lasery frakcyjne CO2?

Lasery CO2 są powszechnie stosowane w medycynie estetycznej. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych nie naruszają one powłok skórnych, dzięki czemu umożliwiają osiągnięcie pożądanych efektów bez długiej rekonwalescencji i ryzyka wystąpienia infekcji czy innych skutków ubocznych. Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 w praktyce polega na przykładaniu do określonego obszaru skóry specjalnych głowic.

Laser frakcyjny CO2 emituje wiązki światła, które przedostają się do skóry właściwej i powodują mikrouszkodzenia. Poddana ich działaniu skóra rozpoczyna proces regeneracji. Podczas gojenia następuje zwiększenie produkcji kolagenu, który ujędrnia skórę i nadaje jej gładkości. Pomaga on także przywrócić jej naturalny, równomierny i zdrowy koloryt.

Jak wybrać laser frakcyjny CO2 do salonu kosmetycznego?

Laser frakcyjny CO2 pozwala w krótkim czasie zobaczyć efekt wygładzenia i odmłodzenia skóry. Jego skuteczność, bezinwazyjność oraz łatwość wykonywania zabiegu, jakie oferuje, sprawiają, że zainteresowanie urządzeniami tego typu nie przestaje słabnąć. Taki sprzęt doskonale sprawdzi się zarówno w salonach kosmetycznych, jak i gabinetach medycyny estetycznej, które pragną poszerzyć ofertę zabiegów.

Decyzja o zakupie sprzętu nie powinna jednak zostać podjęta zbyt pochopnie. Należy pamiętać, że wybranie odpowiedniego urządzenia ma szczególnie istotne znaczenie dla skuteczności zabiegów oraz tego, jak będą one przebiegać. Do polecanych modeli laserów frakcyjnych należą np. te z dostępnością wielu rodzajów plamki zabiegowej umożliwiających precyzyjną pracę czy wyposażone w metalową tubę RF.

O czym pamiętać podczas zakupu lasera frakcyjnego CO2?

Aby mieć pewność, że zakupiony sprzęt będzie długo służył Twojemu salonowi bądź klinice i będzie bezpieczny dla klientów, zdecyduj się na zakup lasera frakcyjnego od doświadczonego, profesjonalnego dostawcy, takiego jak Cosmed24. Posiadające deklarację zgodności CE urządzenia znajdziesz na stronie cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-frakcyjne-co2/.