Lampy ledowe do paznokci – na co zwrocić uwagę?

Jeśli planujemy zacząć robić samodzielnie manicure hybrydowy, to potrzebujemy lampy LED. Jednak lampy ledowe do paznokci nie są takie łatwe w wyborze. Na co zwrócić uwagę? Przeczytajmy o tym koniecznie.

Lampy LED mostek

Lampy ledowe do paznokci mostek cieszą się ogromną popularnością. Kiedyś lampy te były bardzo drogie. Obecnie jednak są już dostępne za jedyne kilkadziesiąt złotych. Jeśli chodzi o tenże typ kamp, to musimy wiedzieć, że lampa lampie nie jest równa. Musimy koniecznie zwrócić uwagę na samą moc, ale nie tylko na nią. Najtańsze ledowe lampy do paznokci możemy już kupić za jedyne trzydzieści złotych. Są to lampy mostki 6W lub też 9W. Posiadają one bardzo małą moc. W związku z tym mogą pojawiać się czasem problemy z utwardzeniem hybrydowych lakierów. Minusem dodatkowym tak zwanych mostków jest to, że nie możemy w nich utrwalać wszystkich paznokci w sposób jednoczesny. Lepiej robić to dosłownie po jednym paznokciu. Mostek z uwagi na swoją formę nie rozprasza równomiernie światła. Tego skutkiem jest lakier źle utrwalony szczególnie na bokach czy też na końcówkach paznokci. Nadają się do utrwalenia zdobień oraz także jako lampa, którą możemy zabrać w podróż czy też użyjemy do naprawy paznokcia uszkodzonego. Jednak jeśli chcemy używać jej w domu jako lampy podstawowej, to lepiej będzie kupić coś solidniejszego.

Jaka moc lampy ledowej będzie wystarczająca?

Poza bardzo słabą mocą lampy LED 9W, znajdziemy na rynku także lampy o znacznie wyższej mocy. Mowa tutaj o 12W, 24W, 36W oraz także 48W. Warto wybrać tą, której moc jest możliwie najwyższa. Najlepiej wybierać lampy od 24W wzwyż. Mamy wówczas gwarancję naprawdę dobrego utrwalenia produktu na naszych paznokciach i nie musimy się obawiać braku problem z marszczeniem się lakieru. Kolejny atut znacznie mocniejszej lampy, to także czas utwardzania lakieru. Najmocniejsze lampy są w stanie utrwalić lakier nawet w pięć sekund.

Czas standardowy utwardzania w lampie LED to około trzydziestu sekund. Gdy wybieramy zabudowaną oraz solidną lampę o sporej mocy to otrzymujemy gwarancję naprawdę dobrego utrwalenia naszego manicure. Oszczędzamy naprawdę sporo nerwów oraz czasu. Dobrą lampę w tym typie możemy już kupić za jakieś sto złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że żywotność żarówek ledowych jest większa niż tych UV, to warto dołożyć nieco pieniążków. Ledowe lampy są energooszczędne oraz także nieszkodliwe dla naszego zdrowia. Czy mają one jakieś wady? Niestety nie utrwalają każdego rodzaju żelu. Jednak jeśli chcemy utrwalać jedynie hybrydę, to jak najbardziej taka lampa będzie w porządku.