Kupuj z głową! Oto najważniejsze elementy, które składają się na bezpieczne i łatwe zakupy w sklepie internetowym z meblami

Jeszcze dekadę wstecz zjawisko robienia zakupów przez Internet w wielu osobach budziło mieszane uczucia. Wiązało się z ryzykiem oszustwa, a w związku z tym utraty pieniędzy albo otrzymania produktu niespełniającego warunków opisanych w ofercie. Współcześnie ta forma handlu stała się jeszcze bardziej popularna i znacznie bardziej bezpieczna. Nie oznacza to jednak, że wiarygodność jest stuprocentowa; Internet roi się od osób, które tylko węszą okazję do nieuczciwych zagrywek. Na co wobec tego zwracać uwagę kupując w internetowych sklepach meblowych?

Oceniaj po okładce, czyli prezentacja strony internetowej

Mówi się, że ”nie szata zdobi człowieka”, jednak zasada ta ma się nijak do wyglądu sklepu internetowego. Zaniedbana strona, to jest pozbawiona atrakcyjnej szaty graficznej, o niezbyt przejrzystym układzie poszczególnych sekcji oraz pozbawiona zdjęć, wyróżnień i ogólnego jasnego przekazu powinna wzbudzić wątpliwości.

Przejrzystość strony firmowej to także responsywność, czyli dostosowanie witryny do wyświetlania w urządzeniach mobilnych. Ta z pozoru nieznacząca funkcja to zabieg jedynie dobrze opłaconych stron, które nie próbują niskim kosztem skusić potencjalnego Klienta. Wręcz przeciwnie – uznane marki wychodzą naprzeciw i ułatwiają Klientowi dotarcie do każdego zakątka strony i ułatwiają decyzję.

Użyteczne treści na stronie sklepu meblowego

W doborze produktu pomagają także blogi firmowe, które pozwalają bliżej poznać specyfikę firmy. Pełne są szczegółowych opisów produktów, sugestii wykorzystania określonego asortymentu, a także są przepełnione wskazówkami pomagającymi podjąć decyzję na temat zakupu. Jako Klient, zapewne doskonale wiesz, o czym mowa. 

Sklep internetowy wysokiej klasy posiada także całkiem nowe narzędzie – ewentualne wątpliwości rozwiewać można przy pomocy firmowego czatu. Jest to znacznie szybsza forma kontaktu, aniżeli tradycyjny e-mail czy rozmowa telefoniczna (nawiasem mówiąc warto zwrócić uwagę na dane kontaktowe, które podaje firma – ich brak lub nieprawdziwość sugeruje ostrożność w sieci).

Niech uboga oferta wzbudza wątpliwości

Bywają firmy, które sprzedają określony rodzaj produktu, na przykład konkretna marka samochodu czy oferta przepełniona jedynie butelkami filtrującymi wodę. O ile nieco ograniczona ilość produktów jest tu jak najbardziej uzasadniona, o tyle sklep meblowy powinien być pełen różnorakich rodzajów produktów – krzeseł, stołów, kanap, narożników, łóżek czy szaf. Oprócz tego, profesjonalny sklep meblowy powinien oferować różne modele każdego z produktów. Niepokojąco ubogi asortyment powinien zapalić czerwoną lampkę.

Ale jest coś jeszcze. Większy asortyment to więcej zadowolonych Klientów. Robiąc zakupy, zwłaszcza przez Internet, oczekujemy, że uda nam się nabyć meble, które idealnie wpiszą się w styl meblowanego wnętrza. Mało tego – że ich wygląd będzie zgodny z opisem produktu. Zbyt mały wybór i niewiele informacji na temat meblościanki czy narożnika nie pozwoli zaspokoić potrzeb Klienta i poddaje w wątpliwość istnienie sklepu.

Young couple taking brak from moving

Czy bezpieczeństwo strony wpływa na jakość zakupów?

Oprócz walorów estetycznych witryny oraz produktów prezentowanych na stronie, nie wolno pominąć kwestii technicznych. Konieczne jest zwrócenie uwagi na certyfikat SSL, który świadczy o bezpieczeństwie strony. Bez powyżej wspomnianego nietrudno o wyłudzenia danych, zwłaszcza na stronach sklepów, które korzystają z możliwości logowania Klienta, które ułatwia zakupy i komunikację. Różne metody płatności również ułatwiają finalizację zamówienia, co jest zarówno zaletą zakupów samych w sobie, jak i powinno być kwestią do przeanalizowania na stronach bez zabezpieczeń. Wystarczy chwila nieuwagi, a oszust będzie miał dostęp do poufnych danych i pieniędzy Klienta.

Taka sytuacja nie występuje w przypadku sklepów uznanych marek, które słyną z wysokiej jakości produktów i obsługi. Przykład stanowi tutaj internetowy sklep Market Meblowy, który znajdziesz pod adresem https://marketmeblowy.pl/

Wyżej wymieniony sklep to nie tylko miejsce, gdzie można dokonać w pełni bezpiecznych i absolutnie satysfakcjonujących zakupów. To miejsce uwielbiane przez Klientów, którzy chętnie tutaj wracają. Oczywiście otrzymują swój towar pod same drzwi, a warunki transakcji są w jasny sposób określone.