Którą kolekcję Bellamy Ines wybrać

Pojawienie się dziecka niesie za sobą wiele różnego rodzaju wyzwań. Jednym z nich może być dobranie mebli oraz dodatków do pokoju dziecięcego. I o ile na początek dziecko nie będzie widziało żadnej różnicy, to jednak z czasem w zależności od wystroju swojego pokoju może czuć się lepiej albo gorzej.

Nic więc dziwnego, że rodzice starają się tak zaaranżować wnętrze, aby odpowiadało ono wszelkim potrzebom kilkuletniego dziecka. Jednym z rozwiązań są kolekcje mebli takie jak bellamy ines, które pozwalają na jednorazowe dobranie niezbędnych elementów do pokoju. Do zestawu można dobrać zarówno meble odpowiadające potrzebom najmłodszych dzieci, jak i tych nieco starszych. W tym pierwszym przypadku możemy wyposażyć wnętrze w łóżeczko dziecięce otoczone barierkami, z którego nasz synek lub córeczka na pewno nie wypadnie. Do łóżeczka można dobrać niewielką komodę, w której umieścimy najbardziej niezbędne dziecięce akcesoria oraz szafę, w której z czasem, wraz z wzrostem naszej pociechy, będą pojawiać się kolejne ubrania. 

Modyfikacje w zestawie mebli dziecięcych

Oczywiście, w miarę upływu czasu, kiedy dziecko będzie miało już kilka lat, trzeba będzie dokonać kolejnych modyfikacji. Jedną z najważniejszych będzie wymiana łóżeczka przeznaczonego dla niemowlaka na łóżko dziecięce, które nie potrzebuje już żadnych barierek. W kolekcji bellamy ines znajdziemy również takie łóżko, które będzie odpowiadało kolorem pozostałym meblom. Dzięki temu nie będziemy mieli problemu z wymianą tej części wyposażenie pokoju dziecięcego. Warto więc szukać właśnie tego rodzaju kolekcji, które mają w swojej ofercie zarówno łóżeczko dla tych najmłodszych, jak i łóżko dla nieco starszych dzieci. Dzięki temu zmiana będzie jedynie subtelna i nie zaburzy całego dotychczasowego wystroju pokoju dziecięcego. 

Jak złożyć meble dziecięce

Podobnie jak w przypadku większości, jeśli nie wszystkich mebli, te z kolekcji bellamy ines docierają do nas w częściach wraz z instrukcją ich złożenia i samodzielnego montażu. Montaż taki zazwyczaj nie jest skomplikowany i można przeprowadzić go bez pomocy specjalisty. Każda z części jest odpowiednio oznaczona, dzięki czemu wiadomo co należy zrobić po kolei i jak skręcić każdy z zamówionych mebli. W razie trudności możemy jednak poradzić się osoby, która ma większe doświadczenie i będzie chciała nam pomóc, tak aby odpowiednie złożenie każdego mebla przyczyniło się do ogólnego jak najlepszego wyglądu pokoju dziecięcego. 

Podsumowując, śmiało można stwierdzić, że kolekcje mebli takie jak bellamy ines są idealnym rozwiązaniem do pokoju zarówno małej księżniczki, jak i małego dżentelmena, choć ich wymagania mogą się nieco różnić między sobą. Trzeba też zauważyć, że meble te są na tyle uniwersalne, że posłużą zarówno w przypadku niemowlaka, jak i kilkuletniego dziecka, z czasem będziemy musieli je jedynie uzupełnić o takie elementy jak większe łóżko, czy też biurko w przypadku dziecka w wieku szkolnym, jednak nie sprawi nam to na pewno żadnych większych trudności ani nie przysporzy problemów.