Krzysztof Cugowski – sprawdź najbliższe koncerty

Krzysztof Cugowski – niepowtarzalny, charyzmatyczny wokalista znany od lat ze swojego charakterystycznego głosu. Lata największej popularności zdobyte przez hity zespołu Budka Suflera, dały mu status legendy sceny muzycznej. Z Budką Suflera nagrał 12 albumów studyjnych, każde z nich były hitem na polskim rynku muzycznym. Krzysztof Cugowski nadal tworzy i nie daje o sobie zapomnieć, koncertując, wykonując największe przeboje w nowych aranżacjach. Nieprzerwanie podbija polską scenę i w tym roku nie będzie inaczej. Sprawdź najbliższe koncerty Krzysztofa Cugowskiego, zobacz, czy wystąpi w Twoim mieście.

Największe przeboje z zespołem Budka Suflera

Jego muzyka towarzyszyła ostatnim kilku pokoleniom. Oprócz Budki Suflera, grał również z zespołami Spisek i Cross. Jest jednym z założycieli Budki Suflera, choć w latach 1977-1984 opuścił zespół i występował we wcześniej wymienionych grupach. To z nimi Krzysztof zyskał renomę dzięki znanym wśród wszystkich przebojów „Takie tango”, „Cisza jak ta”, „Piąty bieg” czy „Bal Wszystkich Świętych”. W dotychczasowej karierze koncertował z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, wielokrotnie występował na największych festiwalach polskich muzycznych tj. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, prezentując za każdym razem cudowne wykonania. Sukces płyty nagranej z Budką Suflera pod tytułem „Nic nie boli tak jak życie” (sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy) był jednym z największych w karierze zespołu i tylko napędził grupę do dalszego działania na scenie. W międzyczasie nagrał solowy album „Integralnie”, który zawierał covery polskich i zagranicznych standardów rockowych. Zespół Budka Suflera z Krzysztofem Cugowskim w składzie wystąpił po raz ostatni w 2014 roku. W 2019 zespół już z innym wokalistą wznowił działalność, a Krzysztof Cugowski występuje solo. Od tej pory Cugowski występował solo i wraz ze swoimi synami – Piotrem i Wojciechem (zespół Bracia) tworzył grupę Cugowscy wydając albumy „Zaklęty krąg” i „Ostatni raz”. Album pt. „Złoty krąg” uzyskał miano złotej płyty. W swojej karierze nagrywał również z takimi artystami jak: Gary Brooker, Ray Wilson, czy Garou.

Krzysztof Cugowski prywatnie

Artysta od dzieciństwa chciał żyć jak prawdziwy rockman, mimo, że studiował prawo, nigdy nie ukończył edukacji i postanowił swoje całe życie oddać muzyce – koncertowaniu, pisaniu tekstów i komponowaniu. Z pierwszego małżeństwa z Małgorzatą ma dwóch wspomnianych wcześniej synów – Wojciecha i Piotra, którzy poszli śladem popularnego ojca. W wywiadach mówił „nie byłem wzorowym ojcem”, twierdził też, że nie jest wzorowym dziadkiem. Przez koncertowanie i nagrywanie płyt nie mógł poświęcić wystarczająco dużo czasu rodzinie. W latach dziewięćdziesiątych poznał w Stanach swoją, jak się później okazało, drugą żonę. Wraz z drugą żoną Joanną ma syna Krzysztofa, który za życiowy cel obrał sobie aktorstwo. Choć jak sam wspomina, jest sporo starszy, to jednak pierwsze spotkanie, pełne zachwytu przerodziło się w zakochanie i żona jest dla niego ogromnym wsparciem. Poznając Joannę wiedział, że nie będzie to chwilowa przygoda. „Po koncercie złapał mnie za rękę” – mówiła Joanna. Jak przyznaje w wywiadach żona ogromnie go wspiera, dzięki czemu może skupić się na tworzeniu muzyki i realizowaniu ciągle nowych pomysłów i aranżacji – „Pod tym względem mam absolutny komfort, mogę zająć się tylko moją pracą, ewentualnie jakimś hobby”. Wokalista urodzony w Lublinie do dziś zamieszkuje to piękne miasto i planuje kolejną trasę koncertową. Artysta się nie zatrzymuje, a na jego koncerty nadal chodzą fani w różnym wieku. 

Cugowski z Zespołem Mistrzów – niezwykłe koncerty

Na pięćdziesięciolecie działalności Krzysztof Cugowski zaprasza na niezapomniane koncerty z Zespołem Mistrzów w składzie: Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad (perkusja), Robert Kubiszyn (gitara basowa) i Tomasz Kałwak (fortepian). Album pt. „Moje najważniejsze” będą mogli Państwo usłyszeć między innymi w Warszawie (24 stycznia w Teatrze Muzycznym Roma), Szczecinie (25 stycznia w Filharmonii Szczecińskiej), Bydgoszczy ( 30 stycznia w Filharmonii Pomorskiej). Wiosną Cugowski z zespołem odwiedzą kolejne miasta – Cieszyn (11 marca w Teatrze im. Adama Mickiewicza), Toruń (17 marca w Sali Koncertowej CKK Jordanki) i Bielsko-Biała (25 marca w Bielskim Centrum Kultury). Zapewne niedługo na mapie koncertów z jego udziałem pojawią się kolejne miasta, na które wokalista wraz z zespołem zapewne szykują niesamowitą energię oraz niepowtarzalne emocje związane z największymi przebojami. Dla fanów rockowych brzmień, którzy przez pokolenia mogli słuchać wielu przebojów Krzysztofa Cugowskiego, nie ma nic lepszego, niż przeżycie kolejnego koncertu z udziałem tego wspaniałego artysty. Bilet na koncert tak wyjątkowego artysty może być znakomitym prezentem dla kogoś bliskiego, który przebojów wokalisty słucha od wielu lat. Każdy jego występ cechuje się pięknem brzmienia głosu oraz idealnie dobranej nucie muzycznej, która wprawia uczestników koncertu w rodzaj hipnozy, gwarantując niesamowite przeżycia.