Krem pod oczy- jak go poprawnie stosować?

Krem pod oczy to kosmetyk, który warto na stałe zaprosić do swojej kosmetyczki. Jego regularne stosowanie pozwoli na opóźnienie powstawania zmarszczek, a także innych oznak starzenia się skóry twarzy. Aby ograniczyć takie efekty, konieczne jest sięganie po kosmetyki z dobrym składem. Okazuje się jednak, że zakup dobrego kremu pod oczy to dopiero połowa sukcesu. Na jego drugą część składa się właściwa aplikacja. Choć z pozoru wydaje się ona banalnie prosta, to w rzeczywistości może sprawiać problemy. Zobacz jak poprawnie stosować krem pod oczy.

Krem pod oczy – podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny

Skóra pod oczami znacznie różni się strukturą od skóry w innych miejscach na twarzy. Jest ona o wiele cieńsza, delikatna, reaktywna. Cienkość skóry pod oczami sprawia, że łatwiej i szybciej przepuszcza ona składniki aktywne zawarte w kosmetykach. Są jednak i negatywne konsekwencje cienkości skóry pod oczami – jest ona bardziej podatna na pojawianie się zmarszczek i odwodnienia. To, dlatego wymaga ona dokładniejszej i specjalistycznej pielęgnacji. Ta powinna opierać się o krem pod oczy, taki jak dostępny jest na tagomago.pl/collections/pielegnacja-twarz-pielegnacja-okolic-oczu-i-ust. Kosmetyk ten różni się od kremów do pozostałych części twarzy. Różnice te opierają się przede wszystkim na składnikach aktywnych zawartych w preparatach i ich ilości. W kremach pod oczy znajduje się ich więcej, przez co mogą się łatwiej wchłaniać i lepiej odżywiać naskórek.

Jak poprawnie nakładać krem pod oczy?

Krem pod oczy powinno się nakładać na dokładnie oczyszczoną skórę, dlatego bardzo ważne jest wykonanie demakijażu. Po nim trzeba odczekać chwilę, aż skóra wyschnie. Krem pod oczy można aplikować dopiero na suchą i oczyszczoną skórę. Nakładać powinno się nie wielką ilość kosmetyku, wzdłuż górnej granicy kości policzkowych, a następnie delikatnie wklepać opuszkami palców w kierunku od zewnętrznych kącików oczu do środka. Krem wklepuje się przez 2-3 minuty aż do całkowitego wyschnięcia.

Gdzie nakładać krem pod oczy?

Jednym z najczęstszych dylematów jest to, gdzie aplikować krem pod oczy. Wiele kobiet nakłada go jedynie pod dolną powiekę. Tymczasem kosmetolodzy rekomendują, aby wklepywać go także w górną powiekę, a unikać jedynie jej ruchomej części – ograniczeniem jest jedynie łuk brwiowy. Warto też pamiętać, że dobry krem pod oczy będzie działał nie tylko w miejscu ścisłej aplikacji, ale w promieniu ok. 3 cm.

Jakich błędów unikać nakładając krem pod oczy?

Nakładanie kremu pod oczy to tylko z pozoru prosta czynność. Aby poprawnie aplikować ten kosmetyk, trzeba pamiętać o unikaniu podstawowych błędów. Do takich należy niedokładny demakijaż, pocieranie, naciąganie i rozciąganie skóry, zbyt szybka aplikacja, nakładanie preparatu blisko linii rzęs lub/i pod oczami.