Krem na noc – dlaczego jest tak ważny w pielęgnacji skóry?

Noc to szczególny czas dla Twojego organizmu. Wówczas regeneruje się, zbiera siły na kolejny dzień oraz odpoczywa po wyzwaniach, które przed nim stawiałaś. Jest to również ważny czas dla Twojej cery, która szczególnie mocno potrzebuje odpoczynku. Krem na noc pomóże Ci doskonale wykorzystać ten czas.

Krem na noc – zalety 

Na noc kremy mają bardziej rozbudowany skład. Możesz w nim znaleźć wszystkie składniki regenerujące oraz nawilżające, takie jak masło shea. Dobry krem jest dobrym wyborem dla Twojej cery i jej kondycji. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom do rodzaju cery, możesz zniwelować ilość zmarszczek, pozbyć się przebarwień, a nawet skutecznie walczyć z trądzikiem. Okazuje się, że krem na noc ma znacznie większe znaczenie niż ten stosowany na dzień oraz powinien to być osobny produkt. Wtedy możesz uzyskać najlepsze efekty dla swojej skóry. 

Naturalne kremy na noc

Obecnie większość marek prowadzi komunikację marketingową nastawioną na ekologiczne i naturalne produkty. W ten sposób chcemy wrócić do zdrowych składników, które jak najlepiej współgrają ze skórą. Jednak takie składniki jak kwas hialuronowy trudno jest uzyskać z zasobów naturalnych. Dlatego zamiast zwracać szczególna uwagę na naturalne pochodzenie składników, lepiej jest przeanalizować skład produktu i sprawdzić, czy jest on odpowiednio dopasowany do Twojej cery oraz jej kondycji. Jeżeli jednak zależy Ci, żeby Twój krem na noc był naturalny, przeczytaj uważnie etykietę i upewnij się, że tak jest w rzeczywistości. 

Jak odpowiednio stosować krem na noc?

Krem na noc powinien być stosowany inaczej niż ten na dzień. W pierwszej kolejności zastanów się, czego brakuje Twojej skórze. Może jest za bardzo wysuszona? Znajdujesz pierwsze zmarszczki lub masz problem z szarą cerą? Może się również zdarzyć, że na Twojej twarzy pojawiają się przebarwienia lub objawy trądziku, nawet, jeżeli okres dojrzewania już dawno za Tobą. Każdy z tych problemów możesz rozwiązać w prosty sposób. Wystarczy odpowiednio dobrana wieczorna pielęgnacja, która pozwoli Twojej skórze regenerować się oraz korzystać z dobrodziejstw składników aktywnych w kosmetykach.

Krem na noc powinnaś nałożyć na swoją cerę po jej dokładnym oczyszczeniu. Rekomendowane jest oczyszczanie dwuetapowe, które daje Ci pewność, że Twoja skóra jest wolna od wszystkich zanieczyszczeń. Przed nałożeniem kremu możesz nałożyć na twarz tonik, hydrolat lub wodę termalną. Pomogą one zachować odpowiednią równowagę skórze oraz dodatkowo zadbają o jej nawilżenie. Ważne jest, aby krem nakładać tylko na oczyszczoną skórę. W innym wypadku mogą pojawić się niechciane niedoskonałości, spowodowane zapchanymi porami cery. 

Na krem możesz nałożyć dowolne serum lub olej. Pamiętaj, że krem powinien stanowić podstawę pielęgnacji, jej bazę. Pozostałe kosmetyki do twarzy powinny stanowić jego uzupełnienie. To krem do twarzy odpowiada za jej jak najlepsze nawilżenie oraz odżywienie i bezpośrednio przyczynia się do poprawy jej kondycji. Sera oraz oleje dodatkowo wzmacniają to działanie, stanowiąc barierę ochronną oraz dostarczając dodatkowych składników aktywnych dla Twojej cery. Wszystkie one są konieczne dla zachowania promiennego wyglądu oraz zdrowej skóry. 

Krem do twarzy na noc powinien mieć bardziej bogaty skład niż ten na dzień. Nie musi posiadać filtrów UV, ale warto zadbać o to, aby wśród składników aktywnych znalazły się składniki odżywcze oraz nawilżające, które zadbają o kondycję Twojej cery podczas snu. Kiedy Ty śpisz, Twoja cera robi wszystko, abyś wstała promienna i szczęśliwa.