Kreatywne zestawy klocków dla najmłodszych dzieci!

Klocki LEGO® to produkt idealny niemalże dla każdego! Godzinami bawią się przy nich dzieci, nastolatkowie, a także dorośli. Każda z tych grup oczekuje jednak czegoś innego od tych najpopularniejszych na świecie zabawek. Z tego względu powstała seria LEGO® DUPLO®, czyli klocki dostosowane do małych rączek oraz poziomu rozwoju maluchów. Dzięki temu już po ukończeniu 18 miesiąca życia mogą oni zacząć konstruować budynki, jeździć pociągami i opiekować się zwierzątkami. Po prostu poznawać świat! Sprawdź, jakie zestawy są uwielbiane przez najmłodszych.

Zestaw LEGO® DUPLO® Pociąg towarowy

Zestaw LEGO® DUPLO®Pociąg towarowy to zestaw dedykowany maluchom, które ukończyły 2 lata. Składa się aż z 105 elementów pozwalających odtworzyć proces załadunku i transportu towarów w porcie morskim. Z klocków można zbudować nie tylko tytułowy pociąg, ale także dźwig, łódkę (można ją nawet umieszczać na wodzie!), kawiarnię, stację przeładunkową oraz zwrotnice, wzgórza czy kozły oporowe. Nie brak także takich gadżetów, jak ekspres do kawy, klucz, butelka mleka czy pompa paliwa, dzięki którym można stworzyć niezwykłą historię, która pochłonie maluszka na długie godziny. Co więcej, zestaw został tak skonstruowany, aby umożliwić odgrywanie konkretnych sytuacji ze świata transportu, np. włączanie świateł, czy sygnału dźwiękowego. A to wciąż nie wszystko! Możliwość zawracania pociągu, ruchome elementy, funkcja zdalnego sterowania i wiele, wiele więcej sprawi, że przy tym zestawie świetnie bawić będą się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.

Zestaw LEGO® DUPLO® Dzikie zwierzęta Azji

A może chcesz zabrać swojego maluszka w egzotyczną podróż w głąb Azji? Choć na takie wyprawy w realnym świecie jest jeszcze za wcześnie, to klocki LEGO® DUPLO® z serii Dzikie zwierzęta Azji pozwolą Ci to zrobić w kontrolowanych warunkach. Zestaw składa się dzikich zwierząt i roślin, do którego została dołączona tematyczna plansza. Zawiera figurki słonia, pandy i tygrysa ze swoimi dziećmi, małpek, ptaków oraz pand. To idealna okazja, aby nauczyć malucha nowych słów i pokazać mu, jak różnorodny jest świat. Klocki są przeznaczone dla dzieci powyżej 2 roku życia. Zawierają 116 kolorowych elementów, które sprawią, że Twoja pociecha zainteresuje się nową zabawą, a następnie zajmie się nią przez długie godziny.

Zestaw LEGO® DUPLO® Spider-Man i przyjaciele w wesołym miasteczku

Kiedy realny świat znudzi się już Twojemu maluchowi (co z klockami LEGO® jest mało prawdopodobne!), zabierz go do krainy Superbohaterów. Zestaw Spider-Man i przyjaciele w wesołym miasteczku sprawia, że dzieci już od 2 roku życia na długie godziny przepadają w uniwersum Marvela. Za jego pomocą, mogą odgrywać kreatywne scenki z wykorzystaniem swoich ulubionych bohaterów – Spider-Mana, Hulka, Panny Marvel oraz Zielonego Goblina. Jeśli więc tylko Twój maluch z zapartym tchem śledzi ich losy na platformie Disney+, z pewnością będzie zachwycony nowymi gośćmi w domu. Tym bardziej, że zestaw składający się z 41 elementów pozwala zabrać superbohaterów na diabelski młyn, przelot helikopterem czy zorganizować im rozrywkę z wykorzystaniem armatki wodnej. Z pewnością więc nie będą się nudzić, a razem z nimi, także Twoje dziecko!

Zestaw LEGO® DUPLO® Posterunek policji i helikopter

Szybkie pościgi, walka o dobro i pilnowanie porządku to coś, co angażuje maluchy już od najmłodszych lat. Dlatego firma LEGO® ma też w swojej ofercie coś dla nich. Cieszący się dużym zainteresowaniem zestaw Posterunek policji i helikopter, pozwala zorganizować obławę, dogonić uciekającego przestępcę, udać się w pogoń za zbiegiem, a przede wszystkim… doskonale się bawić! Aż 40 kolorowych elementów z realistycznymi detalami szybko uruchomi dziecięcą wyobraźnię. Tym bardziej że maluch do swojej dyspozycji będzie miał dopracowane i przemyślane elementy, takie jak radiowóz, helikopter, pies policyjny czy posterunek. Dodatkowo, w komplecie znajdziesz także historyjkę obrazkową z humorystycznymi elementami, które rozbawią zarówno Twoje dziecko, jak i Ciebie. Jest to idealny zestaw, jeśli chcesz pomóc swojemu maluchowi rozwijać wyobraźnię, koordynację ruchową i wzrokową, a także nauczyć go rozpoznawać emocje.

Zestaw LEGO® DUPLO® Mój pierwszy szczeniak i kotek z odgłosami

Ostatnia propozycja, nieco bardziej spokojna, to zestaw Mój pierwszy szczeniak i kotek z odgłosami. Dzięki prostym kształtom, dużym elementom i wyrazistemu designowi świetnie sprawdzą się już dla malucha, który dopiero ukończył 18 miesiąc życia. W zestawie znajdziecie 22 kolorowe elementy, pozwalające zbudować słodkiego kotka i pieska. Dziecko może je zabrać w przejażdżkę po kole, zorganizować zabawę, nakarmić, a także ułożyć do snu. Co najważniejsze, zwierzątka wydają odgłosy, które wskazują, czego aktualnie potrzebują. Zestaw będzie więc nie tylko niesamowitą zabawą, ale także formą nauki i zapoznania malucha z codziennymi czynnościami. A także oczywiście szansą na rozwój! Barwne elementy zadbają o uważność, różnorodne kształty — o umiejętność chwytania, a efekty dźwiękowe nauczą odpowiedniego słuchania i reagowania na bodźce zewnętrzne.