Kombajn kosmetyczny – jaki wybrać do salonu kosmetycznego?

Close up of unrecognizable cosmetologist applying refreshing eye mask to face of beautiful young woman while performing beauty treatment

Na rynku powstaje coraz więcej firm, które oferują sprzęt do zaopatrzenia salonu kosmetycznego. Producenci prześcigają się w nowych funkcjach przekonując przedsiębiorców do swoich maszyn. Duży wybór może nieco onieśmielać i powodować zakłopotanie.
Na czym się skupić przy wyborze sprzętu do salonu kosmetycznego? 

Jaki sprzęt wybrać do salonu kosmetycznego?

W zależności od oferty Twojego salonu, powinnaś go wyposażyć w sprzęt, który z jednej strony ułatwi Ci pracę, a z drugiej, zagwarantuje najlepsze efekty u Twoich klientek. Urządzeniem, które spełnia te obie funkcje jest kombajn kosmetyczny.

To wielofunkcyjny sprzęt, który pozwoli Ci na wykonywanie wielu zabiegów w Twoim salonie. Dzięki dobrze dobranemu kombajnowi kosmetycznemu będziesz mogła poszerzyć ofertę, a także wykonywać zabiegi na najwyższym poziomie. W taki sposób z pewnością powiększyć listę swoich stałych klientek.

Jaki zatem kombajn kosmetyczny wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kombajnów kosmetycznych?

Kombajny kosmetyczne sprawdzą się zarówno w salonach urody, jak i specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej. Wielofunkcyjność to ich główna zaleta. 

Co jest istotne przy wyborze kombajnu kosmetycznego?

 • obsługa urządzenia w języku polskim – zastanów się, czy Ty i Twój zespół potrzebujecie oprogramowania w języku polskim, czy bez problemu poradzicie sobie z uniwersalnym językiem angielskim. To ważne, tym bardziej, gdy do tej pory takie urządzenie nie było obsługiwane w Twoim salonie
 • głowice dołączone do urządzenia – upewnij się, czy kombajn kosmetyczny, który chcesz zamówić, posiada w zestawie niezbędne głowice i inne elementy potrzebne do wykonania konkretnego zabiegu. Dzięki temu nie będzie potrzeby dokupowania poszczególnych elementów i będziesz mogła od razu zacząć pracę na nowym sprzęcie
 • szczegółowa instrukcja obsługi i wsparcie producenta – sprawdź, czy kombajn, który zamawiasz wyposażony jest w instrukcję obsługi, która w łatwy sposób przedstawi, jak skutecznie używać sprzętu. Korzystając z urządzenia zgodnie z wytycznymi osiągniesz lepsze efekty, a sam kombajn będzie działał wydajniej. Przy zakupie kombajnu kosmetycznego Medika otrzymujesz bezpłatne szkolenie z obsługi sprzętu, a także materiały szkoleniowe i wsparcie poszkoleniowe. 

Warto też rozważyć, które zabiegi są szczególnie istotne dla oferty Twojego salonu.

Jakie zabiegi można wykonywać za pomocą kombajnu kosmetycznego?

Cała cudowność urządzenia jakim jest kombajn kosmetyczny polega właśnie na jego wielofunkcyjności. Korzystając z jednego sprzętu możesz wykonać multum zabiegów. To ogromna oszczędność miejsca, kosztów, a także czasu (między innymi na naukę obsługi, zamianę urządzeń). 

Zazwyczaj możesz wybrać kombajn kosmetyczny, który posiada wszystkie, bądź wybrane funkcje zabiegowe. Dostępne są opcje takie jak 18w1, 16w1, 14w1, 12w1, 10w1, 7w1, 6w1, 5w1, 2w1.  Oto jakie zabiegi są dostępne w ramach maksymalnej funkcjonalności kombajnu kosmetycznego:

 • peeling kawitacyjny 
  Jeden z najbardziej podstawowych zabiegów, dostępny w niemal wszystkich salonach kosmetycznych.  Działa z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Szpatułka po zetknięciu z wilgotną skórą twarzy wywołuje za pomocą fal efekt kawitacji. Peeling kawitacyjny skutkuje delikatnym oczyszczeniem skóry. Jest to świetne rozpoczęcie kolejnych zabiegów. Dodatkowo peeling kawitacyjny poprawia mikrokrążenie i powoduje mikrodrenaż. 
 • ultradźwięki
  Dzięki tej funkcjonalności składniki aktywne skuteczniej wnikają w głębsze warstwy skóry. Zauważa się wielorakie korzyści z wykorzystania ultradźwięków w zabiegach kosmetycznych:
  m.in. przyspieszenie metabolizmu komórek, poprawę mikrokrążenia, dotlenienie komórek, lepszą absorpcję składników odżywczych
 • mezoterapia bezigłowa
  Zabieg mezoterapii służy główne skuteczniejszym wprowadzaniem substancji aktywnych. Odbywa się z wykorzystaniem fal ultradźwiękowym, przez co nie wymagane jest użycie igieł. Taki zabieg składa się z 4 etapów. Jest jednym z najbardziej podstawowych zabiegów podstawowej pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym. 
 • mikrodermabrazja diamentowa
  Mikrodermabrazja diamentowa pozwala na kontrolowane, mechaniczne złuszczenie warstwy rogowej naskórka. Ogromną zaletą tego zabiegu jest możliwość dopasowania stopnia złuszczania do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Mikrodermabrazja diamentowa sprawdzi się u osób, które oczekują szybkich efektów w postaci gładkiej, rozjaśnionej cery.

 • fale radiowe
  Fale radiowe są niezwykle skuteczne przy odbudowie i stymulacji wytwarzania kolagenu i elastyny. Zabiegi przy użyciu fal radiowych stosowane są przy redukcji zmarszczek, poprawie owalu twarzy, czy redukcji drugiego podbródka. 
 • liposukcja ultradźwiękowa
  Zabieg ten kierowany jest do osób chcących wymodelować i wyszczuplić sylwetkę. Liposukcja ultradźwiękowa umożliwia bezinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej. 
 • dermomasaż
  Dermomasaż jest niezwykle skuteczny w walce z cellulitem, zastojem limfatycznym i obrzękami. Dzięki tym zabiegom poprawia się krążenie, redukuje tkankę tłuszczową, a także wysmukla ciało. 
 • oxybrazja
  Oxybrazja działa z wykorzystaniem soli fizjologicznej i sprężonego powietrza dając efekt peelingu. Zabieg ten kierowany jest do klientek, które oczekują delikatnego oczyszczenia i eksfoliacji wraz z poprawą kondycji skóry i odmłodzenia.
 • lipolaser DUO
  Wykorzystanie lipolasera działa skutecznie przy redukcji tkanki tłuszczowej, eliminacji cellulitu. Zabiegi spotkają się z sympatią klientek, którym zależy na pozbyciu się obrzęków limfatycznych i zastojów. 
 • głowica do analizy skóry 
  Analizer skóry służy do analizy poziomu nawilżenia skóry, stopnia rozszerzenia porów, kondycji bariery hydrolipidowej. Dzięki takiej analizie można precyzyjniej dobrać pakiet zabiegów. Warto umieścić analizę skóry twarzy w ofercie i proponować ją na rozpoczęcie współpracy. Klientki chętnie decydują się na taką analizę, gdyż jest bezinwazyjna, relatywnie niedroga, a wyniki dostępne są błyskawicznie. Po wykonaniu analizy skóry można więc przejść do wykonania dedykowanego zabiegu.

W przypadku wyboru kombajnu kosmetycznego warto zadbać o odpowiednie funkcje, ale także obsługę techniczną urządzenia. Upewnij się, że otrzymasz odpowiednie wsparcie przy zamówieniu nowego sprzętu do Twojego salonu. Pamiętaj, że decydując się na sprzęt firmy Medika, otrzymujesz kompleksowe wparcie w obsłudze nowego urządzenia – od szkolenia, po wsparcie poszkoleniowe i niezbędne materiały.