Kojąca zieleń w pomieszczeniu – czy sztuczny, wertykalny ogród to dobry wybór?

Ekologiczne aranżacje przestrzeni także i w tym roku należą do jednych z najbardziej pożądanych. Życie w zgodzie z naturą i otaczanie się kolorami ziemi pozwala domownikom wyciszyć się i odpocząć. Okazałe, pokaźnych rozmiarów rośliny dekorują pomieszczenie niczym majestatyczne rzeźby. Mniejsze okazy ozdobione stylowymi osłonkami na doniczki atrakcyjnie prezentują się w grupach. Na półkach, komodach, kwietnikach, podwieszone pod sufitem, czy też eksponowane na designerskiej drabince. Mimo najszczerszych chęci nie zawsze pozwolić sobie jednak możemy na żywą zieleń.

Sztuczne rośliny – stylowa alternatywa dla żywej zieleni

Bywa, że naturalna zieleń jest w mieszkaniu trudna do utrzymania. Rośliny nie prezentują się tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Nie kwitną, liście usychają. Żywa zieleń jest niekiedy bardzo wymagająca. Potrzebne jest odpowiednie nasłonecznienie, właściwe proporcje składników odżywczych w glebie, odpowiednia twardość oraz ilość wody. Nie zawsze mamy czas i możliwości, by poświęcać roślinom wystarczająco dużo uwagi. 

Z pomocą przychodzą wówczas niemal bezobsługowe rośliny sztuczne. Te najwyższej jakości prezentują się doskonale i na pierwszy rzut oka często nie różnią się od swoich żywych odpowiedników. Tak jak i naturalne rośliny są więc również odpowiedzialne za stworzenie przyjaznej, ciepłej i przytulnej atmosfery. Idealnie nadają się zarówno do przestrzeni tradycyjnych, jak i tych najbardziej nowoczesnych. 

Sztuczna zielona ściana – pomysł na oryginalną aranżację

Obserwując współczesne projekty wnętrz stworzone przez znamienitych architektów, warto zauważyć, że doskonałym rozwiązaniem będzie również sztuczna zielona ściana. Taka stylizacja odnajdzie się doskonale nie tylko w mieszkaniach, ale także i w biurach oraz w rozmaitych przestrzeniach użyteczności publicznej. Zagospodarować ją można z powodzeniem na tarasie, balkonie, czy też na werandzie.

Wertykalny ogród tworzony jest dzięki łączeniu ze sobą mniejszych paneli pokrytych sztuczną zielenią. W ten sposób powstaje gęsta, zielona ściana, która może być nawet pełna rozmaitych gatunków roślin. Jest to atrakcyjna dekoracja, która tworzy wyjątkowy efekt i wygląda bardzo realistycznie.

Jakimi jeszcze zaletami pochwalić się może sztuczna zielona ściana? Jest to przede wszystkim ozdoba łatwa w pielęgnacji i prezentująca się niezmiennie przez długie lata. Wertykalny ogród jest odporny na wilgoć oraz na działanie promieni słonecznych. Jest to dekoracja idealna dla osób cierpiących na alergie. Panele są elastyczne i bardzo łatwe w montażu. Można je dowolnie przycinać i mocować nie tylko na płaskich powierzchniach, ale także tych zaokrąglonych i z rozmaitymi krzywiznami.