Kinkiety ścienne – praktyczne i nowoczesne oświetlenie

Kinkiety ścienne stały się niezwykle popularne na rynku oświetleniowym. Pasują niemal wszędzie, są bardzo praktyczne i do tego stanowią często nowoczesny dekor. Jedna, mała lampka ścienna jaką jest kinkiet może całkowicie odmienić aranżację i dodać wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Urządzasz strefę relaksu? Wybierz modne kinkiety!

W miejscu relaksacji znajdującym się w salonie czy sypialni musi być komfortowo i przytulnie. Na pewno nie może zabraknąć tam wygodnej sofy lub fotela oraz stolika kawowego. We wnętrzach o większej kubaturze można pokusić się o wstawienie dodatkowych mebli, np. podwieszanego fotela czy komody. W strefie relaksu nie powinno zabraknąć również dobrego oświetlenia, które jest niezbędne do doświetlenia miejsca. Takimi lampkami są m.in. kinkiety ścienne, które oprócz funkcji praktycznej spełniają też inne ważne zadanie. Budują nastrój, wyciszają i ocieplają pokój. Wiązka światła padająca na karty czytanej książki czy na ekran laptopa jest wystarczająca, dlatego niekoniecznie trzeba włączać światło centralne.

Kinkiety jako lampki nastrojowe i punktowe

Jeżeli zależy Ci na zbudowaniu niepowtarzalnego klimatu wnętrza, kinkiety ścienne na pewno Ci w tym pomogą. Wystarczy umieścić je na ścianie i skierować światło na konkretną rzecz, np. ramkę ze zdjęciami. Jeśli masz więcej dekoru lub rodzinnych pamiątek np. na półce czy komodzie, wyeksponuj je z tła za pomocą kinkietu. Drewniany blat mebla nabierze wyjątkowego charakteru i stanie się bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza. Podobne triki z oświetleniem możesz uczynić, kierując głowicę kinkietu na obraz czy foto ramę na ścianie. Kinkiety sprytnie kamuflują defekty wnętrza, np. nierówną ścianę czy sufit. Wystarczy skierować wiązkę światła w odwrotnym kierunku, aby odwrócić uwagę od tego, co chcesz ukryć. W ten sposób uzyskasz ciekawy efekt aranżacyjny i przy okazji możesz skorygować nieciągłości w wystroju.

Jak wybrać kinkiety ścienne, na co zwracać uwagę?

Kinkiety ścienne powinny być dopasowane do stylu pomieszczenia. Dużo zależy od tego, jaki chcesz otrzymać efekt aranżacyjny. Jeżeli wnętrze ma być typowo klasyczne lub oddające dworkowy klimat, wtedy będą pasować kinkiety z abażurem lub z ozdobnymi kryształkami. Natomiast do wnętrza loftowego dobierzesz kinkiety o surowej formie, np. z odkrytą żarówką lub przykrytą kratkowanym kloszem. Z kolei kinkiety o nieregularnej bryle geometrycznej sprawdzą się w każdym nowoczesnym wnętrzu. Wybór tego typu lamp jest niezwykle duży, dlatego najlepiej szukać ich w sklepie z bogatą ofertą produktową: https://9design.pl/). Wtedy można porównać wiele modeli i wybrać te, które najlepiej pasują do konkretnej aranżacji i aktualnych potrzeb.