Kim jest Tola Szlagowska? [wiek, Blog 27, Instagram]

Tola Szlagowska zyskała rozpoznawalność w 2005 roku dzięki zespołowi Blog 27, który tworzyła wraz z Alicją Boratyn. Po rozpadzie zespołu artystka zdecydowała się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, aby kształcić się w kierunku muzycznym. Czym obecnie zajmuje się artystka? Odpowiedź na to pytanie oraz wiele innych znajdziecie w tym artykule. Zapraszamy do przeczytania!

Kim jest Tola Szlagowska?

Tola Szlagowska urodziła się 27 listopada 1993 roku w Warszawie. Jest córką perkusisty Jarosława Szlagowskiego. Muzyką interesowała się od dziecka i niezmiennie uważa, że jest to jej droga życiowa. W 2005 roku Tola Szlagowska założyła zespół Blog 27. Do października 2006 roku w skład zespołu wchodziła Alicja Boratyn, która opuściła grupę, rozpoczynając karierę solową. Ich pierwsza piosenka cover utworu Uh La La La od razu podbiła rynek muzyczny. W tym samym roku, w dzień trzynastych urodzin wokalistek premierę miał ich pierwszy album . 3 lata później na półki sklepowe trafiła druga płyta Before I’ll Die…, która również cieszyła się dużym zainteresowaniem

W sierpniu 2008 roku, Tola Szlagowska wyjechała do Stanów Zjednoczonych, aby kształcić się w kierunku muzycznym. Skończyła tam liceum i studia. W tym czasie jej gust muzyczny nieco się zmienił, wokalistka skupiła się na bardziej alternatywnych brzmieniach. Oprócz gustu muzycznego zmianie uległ także wygląd Szlagowskiej. Dziewczyna teraz bardziej ceni sobie szyk i elegancję niż przebojowość i kontrowersje.

W 2018 roku pojawił się jej singiel Atmosphere, który był zapowiedzią pierwszej debiutanckiej solowej płyty Szlagowskiej.

Wokalista miała okazję spróbować również aktorskich umiejętności. Wystąpiła w serialu TVN 39 i pół, gdzie wcieliła się w rolę Oli, wokalistki zespołu B27. Zagrała obok takich sław jak Tomasz Karolak, czy Daria Widawska.

Tola Szlagowska — Instagram

Tola Szlagowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @tola.subtitles. Aktualnie jej profil obserwuje 12 tysięcy osób. Wszyscy zainteresowani życiem wokalistki powinni zerknąć na jej konto na Instagramie.Tola publikuje tam zdjęcia oraz na bieżąco nagrywa relacje z życia codziennego