Kim jest Marta Majcher? [wiek, Instagram, Dawid Kubacki]

Marta Majcher jest żoną Dawida Kubackiego, polskiego skoczka narciarskiego, który jako trzeci Polak w historii został zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. Wcześniej byli to Adam Małysz oraz Kamil Stoch. Mało kto wie, że kobieta również była sportsmenką, a para poznała się podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Co jeszcze wiemy o pięknej żonie Dawida Kubackiego?

KIM JEST MARTA MAJCHER?

Marta Majcher w 2020 roku skończyła 30 lat. Kobieta jest Ślązaczką, pochodzi bowiem z Katowic. Aktualnie mieszka z mężem w Zakopanem. Jej panieńskie nazwisko brzmi Majcher. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, wcześniej uczyła się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Katowicach.

Zona Dawida Kubackiego również była sportsmenką. W latach 2009-2015 trenowała szermierkę, reprezentując barwy Pałacu Katowice. W tym klubie karierę rozpoczynała również Otylia Jędrzejczak.

Niestety Marta Kubacka nie zrobiła kariery sportowej. Pracowała natomiast m.in. jako department manager w Reserved oraz kasjerka w Cinema City Poland. Aktualnie jest kierownikiem w sklepie odzieżowym.

MARTA MAJCHER I DAWID KUBACKI

Marta Majcher i Dawid Kubacki poznali się na Śląsku podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego. Parą są od 2013 roku. Zaręczyli się po pięciu latach związku. Dawid oświadczył się ukochanej podczas podróży do Egiptu.

Znamy się od dawna, więc było to naturalne, ale Marta znalazła się w sytuacji, której chyba nie oczekiwała. Cieszę się, że pierścionek przyjęła i że wszystko idzie w kierunku ustatkowania się – opowiadał później skoczek.

1 maja 2019 roku Marta Majcher i Dawid Kubacki pobrali się w drewnianym kościele na Bachledówce, niedaleko Zakopanego.

MARTA MAJCHER — DZIECI

W październiku 2020 roku Dawid Kubacki po raz pierwszy przyznał, że wspólnie z żoną spodziewa się dziecka. Młode małżeństwo spodziewało się narodzin pod koniec 2020 roku. Wiadomo było, że Kubacki będzie występować wówczas na Turnieju Czterech Skoczni.

Dobrze by było, żeby końcówka roku, w okolicach Świąt, była luźniejsza. W tym okresie zostanę tatą i fajnie by było być w tym czasie w domu. […] Modlę się tylko, by wszystko było w porządku. Póki co wszystko na to wskazuje. Oczekuję w takiej lekkiej niepewności, bo nie wiemy, co się będzie działo, co będzie ze szpitalami. Jest dużo tych niepewności, ale wierzę, że wszystko pójdzie po naszej myśli – mówił mediom skoczek.

Niestety przez aktywności zawodowe Kubackiemu nie udało się być w dniu porodu w Polsce. 29 grudnia 2020 roku, w dniu inauguracji 69. Turnieju Czterech Skoczni, Dawid Kubacki i Marta Majcher zostali rodzicami. Jako pierwszy radosną nowinę prosto z Nowego Targu przekazał Tygodnik Podhalański.

Dzisiaj na nowotarskiej porodówce urodziła się Zuzanna Kubacka, córka naszego skoczka Dawida Kubackiego -napisano na stronie internetowej gazety.

MARTA MAJCHER — INSTAGRAM

Żona popularnego skoczka unika mediów i na ogół show-biznesu. Prowadzi jednak konto na Instagramie pod nazwą @_marta_ku_. Aktualnie jej profil obserwuje niemal 30 tysięcy osób. Kobieta jest tu bardzo aktywna i wrzuca sporo zdjęć. Widać, że bardzo mocno wspiera swojego męża w karierze — towarzyszy mu na dobre i na złe.