Kim jest Marcin Korcz?

Marcin Korcz należy do grona najprzystojniejszych polskich aktorów, a produkcje z jego udziałem zwykle cieszą się dużą popularnością. Widzowie mogą go kojarzyć z seriali takich jak Przyjaciółki, Pierwsza miłość czy O mnie się nie martw. Jeśli jesteście ciekawi informacji z życia prywatnego oraz zawodowego aktora, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

Kim jest Marcin Korcz?

Marcin Korcz urodził się 15 listopada 1986 roku w Krakowie. Dorastał w Libiążu. Jego rodzice byli nauczycielami — mama nauczania zintegrowanego, a tata wychowania fizycznego. I to on zaraził syna pasją sportową, aktor w młodości trenował biegi przełajowe. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego zastanawiał się nawet nad karierą sportową. Ostatecznie przez dwa lata uczęszczał do Studia Aktorskiego w Katowicach. W 2009 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Ma siostrę Olgę.

Marcin Korcz — kariera

Po studiach Marcin Korcz wiązał się z Teatrem im. Stefana Jaracza. Na szklanym ekranie zadebiutował w serialu Rodzina zastępcza, gdzie wcielał się w Michała Kercza. Rozpoznawalność przyniosła mu rola Dagmara w serialu Przyjaciółki, Szymona Kmiecińskiego w serialu Pierwsza miłość oraz Pawła Radeckiego w serialu O mnie się nie martw. Aktor ma na koncie również role filmowe. Zagrał m.in. w Miasto 44, Słaba płeć? i Miłość jest wszystkim. Wziął również udział w programie Taniec z gwiazdami. Wraz ze swoją taneczną partnerką Wiktorią Omyłą dotarli aż do półfinału.

Marcin Korcz — życie prywatne

Marcin Korcz niechętnie dzieli się informacjami ze swojego życia prywatnego. Aktualnie nie wiadomo, czy jego serce jest zajęte. Jakiś czas temu widywano go z koleżanką po fachu — aktorką Aleksandrą Adamską, jednak oboje zdementowali plotki, jakoby coś ich łączyło.

Marcin Korcz — Instagram

Aktor prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @marcinkorcz_official. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 109 tysięcy użytkowników tego serwisu.