Kim jest Gabriela Muskała? [dzieci, mąż, Zbigniew Zamachowski]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gabriela Muskała to aktorka znana z produkcji takich jak 7 uczuć, Moje córki krowy, Wołyń, Proceder, Fuga, W lesie dziś nie zaśnie nikt, Królestwo kobiet, Janosik. Prawdziwa historia, Prawo Agaty czy też Paradoks. Mimo że bardzo często obsadzana jest w rolach niedojrzałych kobiet, prywatnie jest zupełnie inna. Jeśli jesteście ciekawi informacji z życia prywatnego aktorki, czytajcie dalej.

Kim jest Gabriela Muskała?

Gabriela Muskała urodziła się 11 czerwca 1969 roku w Kłodzku. Ukończyła studnia na Łódzkiej Wyższej Szkole Filmowej. Jest aktorką filmową, teatralną oraz dramatopisarką.

Podczas swojej kariery występowała w wielu teatrach w całym kraju. Od 1997 roku związana jest z łódzkim Teatrem im. S. Jaracza, a od 2005 roku również z warszawskim Teatrem Dramatycznym.

Razem z siostrą Moniką tłumaczą literaturę niemieckojęzyczną. Kobiety tworzą duet Amanita Muskaria i mają na koncie między innymi monodram Podróż do Buenos Aires, Work in Regress, który pokazywany był na festiwalach zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Gabriela Muskała — filmy

Gabriela Muskała jest laureatką wielu nagród filmowych. Zdobyła I nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, dwukrotnie Złotą Maskę (nagroda łódzkich dziennikarzy), nagrodę dla najlepszej aktorki na XI Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, a także Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Popularność zdobyła po roli w filmie Fuga, którego jest także reżyserką. Zagrała w wielu filmach, m.in. w Moje córki krowy, 7 uczuć i Wymyk. Na swoim koncie ma również występy w uwielbianych przez telewidzów serialach: Na dobre i na złe, Złotopolscy oraz Wszystko przed nami. Za swoją działalność filmową została nagrodzona statuetką Orła.

Gabriela Muskała — mąż, dzieci

Do 2015 roku aktorka związana była z reżyserem Grzegorzem Zglińskim. Para doczekała się syna Michała, który przyszedł na świat w 1995 roku. Po długoletnim związku małżeństwo jednak rozstało się.

Gabriela Muskała i Zbigniew Zamachowski

W ostatnim czasie Gabriela Muskała pozostawała singielką. Niedawno media obiegły jednak sensacyjne doniesienia. Aktorkę widziano kilka razy ze Zbigniewem Zamachowskim, który kilka miesięcy temu został się z Moniką Richardson. Muskała i Zamachowski mieli zbliżyć się do siebie podczas pracy w teatrze. W listopadzie 2020 roku byli również widziani razem podczas protestu Strajku Kobiet.

Gabriela Muskała — Instagram

Aktorka od niedawna prowadzi konto na Instagramie. Jej konto to @gabriela_muskala. Aktualnie jej profil obserwuje ponad 6 tysięcy fanów. Gabriela Muskała wrzuca tam zdjęcia zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego.