Kim jest Eliza Rycembel? [wzrost, filmy, Instagram]

Eliza Rycembel to polska aktorka, która na swoim koncie ma wiele ważnych ról, m.in. w filmie Boże Ciało oraz w serialu o Agnieszce Osieckiej. Co ciekawe, swoją przyszłość wiązała z medycyną — chciała zostać psychiatrą albo neurologiem. Ostatecznie wygrało aktorstwo, które okazało się również jej największą pasją. Co warto wiedzieć o Elizie Rycembel? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje z życia prywatnego oraz zawodowego utalentowanej aktorki.

Kim jest Eliza Rycembel?

Eliza Rycembel urodziła się w 1992 roku w Warszawie. Od szóstego roku życia uczyła się baletu w Studiu taneczno-aktorskim Hanny Kamińskiej przy Ogólnokształcącej Szkole Baletowej. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie.

Początkowo chciała studiować medycynę, a konkretniej, psychiatrię albo neurologię. Jednak w drugiej klasie liceum dostała się do Teatru Muzycznego Roma w drugiej klasie liceum, co spowodowało, że nie była w stanie odpowiednio przygotować się do egzaminów. Choć wybrała Romę, granie nadal traktowała jako hobby. Ostatecznie postawiła socjologię.

Siedząc na zajęciach, zastanawiałam się, co ja tu robię. Uświadomiłam sobie, że po skończeniu studiów chcę tylko stanąć tu na scenie, w tej auli, i mówić do studentów – wspomina.

Rycembel postanowiła jednak spróbować aktorstwa. Ponieważ jednak nie należy do osób, które pod wpływem impulsu rzucają wszystko i zaczynają od zera, dokończyła semestr socjologii, żeby móc w razie czego na nią wrócić. Następnie pojechała do Krakowa do Lartu, policealnego studium aktorskiego, gdzie miała przekonać się, że na pewno chce być aktorką.

Eliza jeszcze w czasie studiów, już na Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie, zagrała w Niewinnych u boku Agaty Kuleszy, #WszystkoGra, gdzie partnerowała Kindze Preis, i w serialu Canal+ Belfer z Maciejem Stuhrem. Nabrała wreszcie pewności, że chce grać.

Eliza Rycembel — filmy

Aktorka znana jest z dobrych ról, zagrała m.in. w filmach: Obietnica (2014), Carte Blanche (2015), Wszystko gra (2016), Nina (2018), Piłsudski (2019), Ciemno, prawie noc (2019), Odwróceni. Ojcowie i córki (2019), Boże Ciało (2019), Osiecka (2020).

Za role Marty w filmie Boże Ciało otrzymała w 2019 roku nagrodę 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszą rolę drugoplanową, a w 2020 roku nagrodę Orła.

Eliza Rycembel — życie prywatne

Dzięki roli w serialu Osiecka Eliza Rycembel polubiła teksty poetki, piosenki Maryli Rodowicz i Seweryna Krajewskiego. Chętnie odpoczywa w słowackich Tatrach. Relaksuje się również podczas spacerów Benkiem, którego spotkała na planie filmu Niewinne.

Kręciliśmy zdjęcia w odległym miejscu na Warmii — wspomina. – Do cateringu co raz przybiegały pieski, kucharze podsuwali im kosteczki. A ten rudzielec pojawił się nagle i bardzo bał się ludzi. Gdzieś po godzinie podszedł do mnie, dał się pogłaskać. A potem… uciekł.

Eliza śpieszyła się na egzamin do Warszawy. Zanim wyjechała, powiedziała koleżankom z ekipy, że weźmie pieska, jeśli uda się go złapać.

Zadeklarowałam to spontanicznie, nie miałam wcześniej zwierzaka w domu — wyjaśnia. – Po egzaminie zauważyłam mnóstwo nieodebranych połączeń w telefonie i wiadomość, że rudy kundelek czeka na mnie w pokoju hotelowym, ma zapewnioną karmę i smycz, jest gotowy jechać ze mną. W ten sposób z dnia na dzień stałam się psią mamą.

Eliza Rycembel — wzrost

Wiele osób zastanawia się, ile wzrostu ma aktorka. Ta informacja nie jest niestety znana.

Eliza Rycembel — Instagram

Eliza Rycembel posiada konto na Instagramie. Jej profil to @elizarycembel. Na chwilę obecną jej aktorkę obserwuje 15,7 tysiąca użytkowników tego serwisu.