Kim jest Dagmara Bryzek? [wiek, Instagram, Korona Królów]

Dagmara Bryzek to polska aktorka, znana przede wszystkim z roli Królowej Jadwigi w serialu TVP Korona królów. Mało kto wie, że ta piękna dziewczyna jest również zawodową tancerką tańca towarzyskiego w 10 tańcach i posiada klasę taneczną A! Jeśli jesteście ciekawi informacji na temat jej życia prywatnego, przeczytajcie artykuł zamieszczony poniżej.

Kim jest Dagmara Bryzek?

Dagmara Bryzek urodziła się 22 czerwca 1998 roku w Warszawie. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcące dwujęzyczne im. Narcyzy Żmichowskiej o profilu humanistyczno-teatralnym. Obecnie studiuje na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Piękna aktorka posiada również talent muzyczny — gra na fortepianie oraz taneczny — jest zawodową tancerką tańca towarzyskiego w 10 tańcach i posiada klasę taneczną A.

Utalentowana piękność prężnie pracuje nad rozwojem swojej kariery. Ma już na koncie kilka poważnych ról, dzięki którym zyskała rozgłos oraz uznanie.

Na szklanym ekranie po raz pierwszy pojawiła się jako 7-latka – zagrała w filmie z serii Legendy polskie: Smok. Następnie zagrała kilka epizodycznych ról w popularnych serialach, m.in. Na Wspólnej, Pierwsza miłość, Przyjaciółki oraz Ojciec Mateusz. Widzowie mogą kojarzyć ją również z filmu Pitbull. Ostatni pies. Aktorka żartuje jednak, że jej debiut miał miejsce znacznie wcześniej. Kiedy miała rok, zagrała dziewczynkę na sankach w filmie Pianista.

Dagmara Bryzek — KoronaKorona Królów

Niewątpliwie największą popularność oraz sympatię wodzów przyniosła aktorce rola w serialu historycznym TVP Korona Królów. Dagmara Bryzek wcieliła się tam w postać Królowej Jadwigi Andegaweńskiej. Młodziutka aktorka przyznaje, że praca na planie z doświadczonymi aktorami to dla niej szansa na zdobycie nowych umiejętności oraz szlifowanie warsztatu aktorskiego.

Marzeniem Dagmary Bryzek jest rola teatralna w spektaklu komediowym.

Dagmara Bryzek — Instagram

Dagmara Bryzek prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @dagmarabryzek. Na chwilę obecną, jej profil śledzi tam ponad 13 tysięcy użytkowników. Była gwiazda Korony królów aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie często rozgrzewa do czerwoności swoich fanów, publikując odważne zdjęcie.