Kim jest Beata Cholewińska? [TVN, Facebook, Instagram]

Czy znasz Beatę Cholewińską? Założymy się, że na pewno słyszałeś o tej kobiecie związanej ze stacją Polsat. Beata Cholewińska swoją karierę medialną rozpoczęła przed osiemnastoma laty.

Życiorys

Beata Cholewińska karierę w mediach rozpoczęła w roku 2003. Kolarska drużyna CCC Polsat wówczas brała udział w wyścigu Giro d’Italia. Wówczas szef jej męża po tym jak usłyszał, że jego żona zna doskonale język włoski, do niej się zwrócić z propozycją wyjazdu do Włoch razem z reporterską ekipą Telewizji Polsat. Kobieta ochoczo wyraziła zgodę na wyjazd, który dosłownie zmienił w jej życiu bardzo dużo.

Jako dosłownie jedynej dziennikarce spoza Włoch się udało jej wówczas przeprowadzić wywiad z mistrzem ówczesnym świata w szosowym kolarstwie – Mario Cipollinim. Niedługo po tym pamiętnym wywiadzie otrzymała propozycję pracy w stacji Polsat. Początkowo była reporterką regionalną. W związku z tym dostarczała informacje lokalne. Następnie przez niej więcej około półtorej roku prowadziła reporterski program „Interwencja”. Program ten prowadziła razem z genialnym Jarosławem Kulczyckim. Następnie przeszła do redakcji sportowej. Została jednak ostatecznie prezenterką informacyjnego programu o nazwie „Nowy Dzień”.

Życie prywatne w połączeniu z życiem zawodowym

Marcin Cholewiński, jej były mąż do czerwca 2018 roku był szefem Polsat News – kanału informacyjno-publicystycznego. Beata Cholewińska bardzo czynnie uprawia sport. Z kolei jej były mąż zawodowo przez wiele lat grał w piłkę nożną.

Nieco mniej Cholewińskich, ponieważ tylko dwoje, związanych jest z Polsatem News. Beata Cholewińska karierę na szklanym ekranie zaczynała jako sportowa prezenterka w roku 2010. Jest z wykształcenia tłumaczem języka włoskiego i to we Włoszech właśnie jej kariera nabrała sporego tempa. Pojechała jako producent, jak i także tłumacz na kolarski wyścig Giro d’Italia. Stacja wówczas doceniła jej pracę podczas tychże zawodów oraz została zaproszona do współpracy.

W swojej przeszłości Cholewińska prowadziła razem z Kulczyckim Jarosławem magazyn „Interwencja”. Podobnie jak jej były mąż Marcin Cholewiński pracuje w kanale Polsat News. Mówi się, że jej były mąż Marcin Cholewiński oraz Michał są kuzynami. Jak widzimy w Polsacie Cholewińskich jest więcej.

Beata Cholewińska jest niezwykła profesjonalistką. Widać to na każdym kroku. Tak naprawdę uwielbiamy ją słuchać oraz oglądać. Chyba nikogo to nie dziwi. Wiemy doskonale, że jeszcze nie raz będzie o niej głośno, ponieważ nie osiada na laurach. Cały czas robi coś ciekawego.