Kim jest Aleksandra Zienkiewicz? [dzieci, mąż, Instagram]

Aleksandra Zienkiewicz zdobyła rozpoznawalność dzięki roli w produkcji telewizji Polsat Pierwsza miłość. Kinga Kulczycka (z domu Żukowska), w którą się wciela, od lat wywołuje silne emocje wśród widzów serialu. Wcześniej aktorka występowała w kinie niezależnym. Jeśli jesteście ciekawi informacji o karierze i życiu prywatnym Aleksandry Zienkiewicz, czytajcie dalej.

Kim jest Aleksandra Zienkiewicz?

Aleksandra Zienkiewicz urodziła się 10 lipca 1984 roku we Wrocławiu, gdzie wciąż mieszka. W liceum uczęszczała do klasy o profilu teatralnym. Nie dostała się jednak na wymarzone studia aktorskie. W zamian ukończyła Studium Animacji Kulturalno-Oświatowej ze specjalizacją teatralną. Tę szkołę ukończyła w 2006 roku, ale na ekranie zaczęła występować już wcześniej. Brała udział w dwóch produkcjach kina niezależnego: w etiudzie szkolnej zatytułowanej List (2003) i w filmie Niedziela (2004).

Aktorka ma na swoim koncie epizodyczne role w kilku polskich serialach, m.in. wielokrotnie grała w Świecie według Kiepskich, wystąpiła również w Fali zbrodni oraz Galerii.

Zienkiewiecz wzięła także udział w muzycznym show Jak oni śpiewają?, gdzie zajęła czwarte miejsce, plasując się tuż za podium.

W wolnych chwilach aktorka uprawia pole dance. Jest to oficjalna nazwa tej kategorii akrobatyki, którą potocznie nazywa się „tańcem na rurze”. Trzeba przyznać, że dzięki temu Zienkiewicz wyrobiła sobie naprawdę piękne ciało.

Aleksandra Zienkiewicz — Pierwsza miłość

Największą popularność aktorce przyniosła rola Kingi Żukowskiej w serialu telewizji Polsat Pierwsza miłość. Aleksandra Zienkiewicz gra tam od samego początku, czyli prawie 16 lat.

Kinga Żukowska to niezwykle barwna postać, która przeżywa wiele perypetii życiowych, a także wiele nieudanych związków miłosnych. W pewnym momencie poznaje Adama, z którym zachodzi w ciążę i rodzi mu dziecko. Niestety związek się rozpada, ponieważ mężczyzna ją zdradza. Kinga następnie wiąże się z Arturem Kulczyckim. Ten związek również nie jest prosty, bowiem matka Artura robi wszystko, aby nie dopuścić do małżeństwa syna. Doprowadza nawet do tego, że zostawia on narzeczoną przed ołtarzem. Ostatecznie jednak do ślubu dochodzi.

Aleksandra Zienkiewicz — dzieci, mąż

W 2010 roku Aleksandra Zienkiewicz wzięła ślub z Mateuszem Błaszakiem. Owocem ich związku jest córka Malwina. O jej narodzinach w mediach było bardzo cicho ponieważ aktorka bardzo pilnuje swojej prywatności. Pierwsze informacje o porodzie pojawiły się dopiero kilka miesięcy po fakcie.

Aleksandra Zienkiewicz — Instagram

Aleksandra Zienkiewicz prowadzi profil na Instagramie pod nazwą @aleksandra_zienkiewicz. Aktualnie jej aktywność śledzi ponad 107 tysięcy użytkowników tego serwisu. Aktorka zamieszcza tam dużo zdjęć z oficjalnych wyjść, ale także pokazuje, w jaki sposób spędza swój wolny czas.